Młodzi Niemcy, Francuzi i Grecy z wizytą w starostwie

  • 28.09.2021, 16:51
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Młodzi Niemcy, Francuzi i Grecy z wizytą w starostwie © Starostwo Powiatowe w Braniewie
BRANIEWO. Starostwo Powiatowe w Braniewie odwiedziła grupa młodzieży z Niemiec, Francji i Grecji wraz z opiekunami, którzy z uczniami z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie realizują wspólny projekt z programu Erasmus+ pod nazwą „Kann Essen kulturbildend sein...?” (Czy jedzenie może być edukacją kulturalną?).

Gości przywitali starosta Karol Motyka, wicestarosta Mirosław Kudliński i naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Monika Czubkowska-Bludzis.

Projekt napisany przez nauczycielkę ZSB Reginę Starukiewicz zakłada poszukiwanie znaczenia kultury żywności dla wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego.

— Takie projekty są jedną z najlepszych form nawiązywania kontaktów między młodzieżą z różnych krajów i jednocześnie świetną promocją naszego pięknego regionu — mówi starosta Karol Motyka. — Pozwalają również poznać kulturę innych części Europy.
 
Na zakończenie spotkania starosta i wicestarosta wręczyli uczestnikom albumy przedstawiające najpiękniejsze zakątki powiatu braniewskiego utrwalone w obrazach braniewskiego artysty Andrzeja Zielińskiego.

 

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe