Pojechali nad morze. Wypocząć i zintegrować się

  • 24.09.2021, 15:09
  • Inf. prasowa CIS
Pojechali nad morze. Wypocząć i zintegrować się © Archiwum CIS
BRANIEWO – SOBIESZEWO. Pracownicy Centrum Integracji Społecznej w Braniewie od początku istnienia placówki organizują wyjazdy dla uczestników biorących udział w szkoleniach i praktykach organizowanych przez CIS.

Ostatni wyjazd – do Sobieszewa – trwał trzy dni. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu uczestników wyjazdu w domkach, kadra CIS zaplanowała kolację integracyjną z muzyką. Bardzo ważnym elementem tej kolacji była wymiana-rozmowa uczestników odbywających praktykę na różnych przekwalifikowaniach zawodowych. Uczestnicy wymieniali się doświadczeniem, rozmawiali o tym, jak wyglądają praktyki w innych przedsiębiorstwach. Spotkanie zakończyło się dużą dawką śmiechu oraz tańcem.

Atrakcją kolejnego dnia był wyjazd do ZOO w Oliwie. Niektórzy z uczestników wyjazdu nie byli nigdy w ZOO, teraz mieli czas na jego zwiedzenie. Po powrocie do ośrodka zaplanowano czas wolny. Część uczestników wybrała się nad morze, inni zwiedzali zakamarki Sobieszewa, jeszcze inni rozkoszowali się goframi, lodami i kawą w pobliskich kawiarenkach.
Pogoda delikatnie zniweczyła plany grilla, ale poradzono z tym sobie i kolacja odbyła się w przyjemnej atmosferze, w formie bufetu z grillowanymi kiełbaskami na... podgrzewaczach.

W trzeci (i ostatni) dzień pogoda na tyle się poprawiła, że niektórzy skorzystali z kąpieli w morzu (jedna z uczestniczek stwierdziła, że pierwszy raz zobaczy morze i choćby padało – ona się wykąpie), inni rozłożyli koce i podziwiali piękne widoki morza oraz łapali promienie słońca. Po tym odpoczynku była pizza na obiad, a po nim – powrót do domu.

— Uczestnicy niechętnie wracali, każdy pytał, czy można przedłużyć wyjazd. Panie, które wyjechały pierwszy raz, mówiły, że takiego odpoczynku nie miały od dawna — mówi Kamila Stankiewicz, dyrektor CIS. — Emocje już troszkę opadły, ale wspomnienia zostają na zawsze. Jako dyrektor mam nadzieję, że wszyscy uczestniczący w wyjeździe miłe wspomnienia zabrali ze sobą. Jedna z uczestniczek CIS mówiła: „wyjazd była udany, nie pamiętam kiedy miałam tyle śmiechu, humoru, i ci ludzie byli wszyscy tacy mili, atmosfera fantastyczna”.
 
Celem reintegracji społecznej jest odbudowanie i podtrzymanie umiejętności uczestniczenia w życiu społeczności oraz reintegracja zawodowa, która zwiększa umiejętności zawodowe osób uczestniczących w CIS.
— Jako organizacja pozarządowa prowadząca centrum chcemy również pokazać przestrzeń dla aktywnej integracji naszych uczestników, a wyjazd to doskonała integracja — dodaje dyrektor CIS.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa CIS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe