Nauczyciele będą doskonalić swoje umiejętności

  • 22.09.2021, 16:51 (aktualizacja 22.09.2021, 16:51)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Nauczyciele będą doskonalić swoje umiejętności © Starostwo Powiatowe w Braniewie
BRANIEWO. W Starostwie Powiatowym w Braniewie odbyło się spotkanie poświęcone powstającej w Braniewie placówce doskonalenia nauczycieli.

W spotkaniu z warmińsko-mazurskim wicekuratorem oświaty Wojciechem Cybulskim uczestniczył starosta braniewski Karol Motyka, wicestarosta Mirosław Kudliński, a także radni Rady Powiatu Braniewskiego, dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród prelegentów obecni byli także zastępca dyrektora Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie Dariusz Człapiński i dyrektor Delegatury w Elblągu Kuratorium Oświaty w Olsztynie Małgorzata Adamowicz.

Wicekurator przedstawił zebranym założenia nowego modelu doskonalenia zawodowego nauczycieli. Odpowiedział również na liczne zapytania dotyczące celowości powstania nowej placówki, jak i spraw związanych z organizacją nowego ośrodka.

W dyskusji podkreślano znaczenie doradców metodycznych funkcjonujących w sieci doradztwa metodycznego w województwie warmińsko-mazurskim. Wyrażono zadowolenia z powstającej możliwości fachowego wsparcie nauczycieli w rozwiązywaniu specyficznych dla ich dziedzin problemów metodycznych.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe