Niesforna Pola pojawiła się w radiu i zawitała do przedszkola

  • 21.09.2021, 15:14 (aktualizacja 21.09.2021, 15:20)
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Niesforna Pola pojawiła się w radiu i zawitała do przedszkola © KPP w Braniewie
BRANIEWO – OLSZTYN. Ostatnie dni to ciąg dalszy edukacyjnej podróży Poli. Podróży, w którą niesforna dziewczynka – bohaterka książeczki „Na ratunek Poli” – zabiera dzieci z Warmii i Mazur.

Tym razem o przygodach książkowej bohaterki i jej przyjaciela policjanta, można było usłyszeć m.in. w Radiu Olsztyn. Z profilaktycznymi historyjkami zapoznały się także dzieci z braniewskiego przedszkola, a wszystko za sprawą Tomasza Sielickiego, burmistrza Braniewa, który osobiście odczytał je dzieciom w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Niedziela z Polą
Kiedy powstał pomysł na napisanie książeczki dla dzieci? Z jakimi bohaterami spotykają się czytelnicy? Z jakimi problemami musi zmierzyć się Pola? Na te i na wiele innych pytań odpowiedziała autorka publikacji – kom. Jolanta Sorkowicz – podczas niedzielnej audycji „Dzicinady” w Radiu Olsztyn.
Spotkanie było doskonałą okazją do przedstawienia książkowej Poli najmłodszym słuchaczom, a także na porozmawianie o bezpieczeństwie dzieci. Fikcyjna bohaterka ma teraz bowiem bardzo odpowiedzialne zadanie – musi edukować dzieci w kwestii unikania zagrożeń. Dziewczynka może liczyć na wsparcie policjantów, którzy w każdej trudnej sytuacji wyciągają pomocną dłoń.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20 września to wyjątkowa data dla każdego malucha. To właśnie w tym dniu świętują wszystkie przedszkolaki. Celem ustanowienia tego święta było podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej. Uroczystość była doskonałą okazją, by zapoznać najmłodszych uczniów z nową koleżanką Polą, z którą wyruszą teraz w profilaktyczny świat. W tym wyjątkowym spotkaniu, które odbyło się w Przedszkolu Miejskim w Braniewie, uczestniczył Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa oraz kom. Jolanta Sorkowicz.
Przedszkolaki usłyszały, jak groźne sytuacje mogą zdarzyć się każdego dnia. A w rolę lektora wcielił się pn Burmistrz. Tuż po odczytaniu historyjek policjantka przekazała uczniom kilka edukacyjnych rad, dzięki którym będą mogli zadbać o bezpieczeństwo swoje i rówieśników. 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 22.09.2021, 10:00
szkoda, że dzieci z jednego przedszkola zostały tak wyróżnione

Pozostałe