Tym razem Pola odwiedziła przedszkole

  • 18.09.2021, 14:14
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Tym razem Pola odwiedziła przedszkole © KPP w Braniewie
WILCZĘTA. Przedszkolaki z Wilcząt poznały nową koleżankę – Polę. A wszystko za sprawą policjantki, która przedstawiła maluchom przygody tej niesfornej dziewczynki. Edukacyjne spotkania realizowane są w ramach przedsięwzięcia pn. „Profilaktyka Smyka”.

Czy każdy nieznajomy jest zły? Jaki finał może mieć spotkanie z obcym? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi poznały przedszkolaki z Wilcząt. Dzieci odwiedziła policjantka, która zapoznała maluchy z pewną dziewczynką – Polą.

Pola to bohaterka książeczki, stworzonej przez braniewską funkcjonariuszkę. Jej zadaniem jest edukowanie najmłodszych w kwestii unikania zagrożeń.
Edukacyjną prelekcję rozpoczęto od przeczytania pierwszej z historyjek pod tytułem „Nieproszony gość”. Dzieci usłyszały, jak poważne konsekwencje niesie ze sobą decyzja o wpuszczeniu do domu nieznajomego. Chwila roztargnienia, chęć zabawy, może ściągnąć na nas prawdziwe niebezpieczeństwo, o czym przekonała się Pola. Chwilę po przeczytaniu historyjki nadszedł czas na kolejny element spotkania. Funkcjonariuszka wręczyła dzieciom kolorowankę z książkowym „Wredkiem”, który wtargnął do domu bohaterki. Niespodzianką dla maluchów była także możliwość stania się pasażerem policyjnego radiowozu.

ZOBACZ także: „Na ratunek Poli”. Opowiadanie pierwsze: „Najlepszy przyjaciel człowieka”

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe