Odznaczeni rolnicy i turniej sołectw

  • 17.09.2021, 17:18 (aktualizacja 17.09.2021, 17:20)
  • Inf. prasowa GCK w Lelkowie
Odznaczeni rolnicy i turniej sołectw Autorzy wszystkich zdjęć: Piotr Puszkar, Mirosław Heberlej, Adrian Tymecki
LELKOWO. Wracamy do dożynkowych wydarzeń w gminie Lelkowo. W trakcie minionego Święta Rolnika odznaczono odznaką honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” kilkunastu rolników. Bawiącym się na dożynkach wielu emocji dostarczył Turniej Sołectw.

Odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznaje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku w gminie Lelkowo otrzymali je:
1. Grażyna i Henryk Wieczorek,
2. Daria i Sylwester Więckowscy,
3. Irena i Czesław Lesik,
4. Irena i Zdzisław Radomscy,
5. Joanna i Sławomir Kołakowscy,
6. Maria i Henryk Bliźniuk,
7. Anna i Marian Pusz,
8. Maria i Bogdan Mindza,
9. Stanisław Zima.

Odznaki wręczyli rolnikom wójt Gminy Lelkowo Łukasz Skrzeszewski, wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Miron Sycz oraz przewodniczący Rady Gminy Lelkowo Jarosław Koziej.


Turniej Sołectw Gminy Lelkowo został w tym roku dofinansowany z pieniędzy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie. W turnieju wystartowały drużyny z Głębocka, Wyszkowa, Lelkowa, Zagaj, Bieńkowa i Jarzenia. Turniej przewidywał trzy etapy: quiz wiedzy, zawody sprawnościowe i prezentacje artystyczne o tematyce własnego sołectwa.
Uczestnicy turnieju wykazali się ogromną wiedzą na temat nowości rolniczych, działalności KOWR i bhp w gospodarstwach rolnych. Zawody sprawnościowe dostarczyły kibicującym mnóstwa śmiechu i zabawy.
W realizacji artystycznego etapu turnieju nieco przeszkodził deszcz.

Nagrody i dyplomy osobiście wręczył drużynom zastępca dyrektora KOWR OT w Olsztynie Marcin Kazimierczuk wraz z wójtem Gminy Lelkowo Łukaszem Skrzeszewskim.

Oprawę turnieju stanowiły liczne stoiska gastronomiczne, rękodzielnicze, strefa dla dzieci i stoiska promocyjne 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i Staży Granicznej.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa GCK w Lelkowie

Zdjęcia (248)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe