Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

  • 16.09.2021, 17:23 (aktualizacja 16.09.2021, 17:23)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy © Starostwo Powiatowe w Braniewie
BRANIEWO. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Braniewie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Posiedzenie otworzył przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Marian Nadziejko. Następnie starosta braniewski Karol Motyka podkreślił rolę PUP w walce z bezrobociem, a ponadto odniósł się do zmian zachodzących na płaszczyźnie pracodawca – pracownik.

Członkowie Rady po zapoznaniu się ze stanem bezrobocia i informacjami dotyczącymi propozycji zmian podziału środków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu podjęli dyskusję problemową.

Powiatowa Rada Rynku Pracy wspiera wszelkie działania Starostwa Powiatowego w Braniewie i PUP służące przeciwdziałaniu bezrobociu, a tym samym służącym społeczeństwu naszego powiatu. PUP – dzięki posiadanym funduszom – realizował i realizuje m.in. prace interwencyjne, roboty publiczne, stypendia na staż, bony zasiedleniowe, doposażenie stanowiska pracy, podjęcie działalności gospodarczej, szkolenia, studia podyplomowe i wspieranie przedsiębiorców w dobie pandemii.

W skład Powiatowej Rady Rynku Pracy wchodzą osoby powołane przez starostę spośród działających na terenie powiatu terenowych struktur organizacji związkowych i organizacji pracodawców, społeczno-zawodowych organizacji rolników oraz organizacji zajmujących się rynkiem pracy.
Kadencja Powiatowej Rady Rynku Pracy trwa 4 lata.

Cele i zadania i zadania rady to:
1. Inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia w powiecie.
2. Opiniowanie wyboru form aktywizacji zawodowej bezrobotnych i innych uprawnionych osób w programach na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.
3. Opiniowanie kryteriów podziału środków Funduszu Pracy na finansowanie programów dotyczących promocji zatrudnienia i finansowanie innych fakultatywnych zadań oraz propozycji przeznaczenia środków Funduszu Pracy będących w dyspozycji powiatu.
4. Składanie wniosków i wydawanie opinii w sprawach dotyczących kierunków kształcenia, szkolenia zawodowego oraz zatrudnienia w powiecie.
5. Opiniowanie refundowania z Funduszu Pracy kosztów szkolenia specjalistycznego pracowników zagrożonych zwolnieniem z przyczyn dotyczących zakładu pracy.
6. Ocena racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy.
7. Ocenianie okresowych sprawozdań z działalności Powiatowego Urzędu Pracy oraz przedstawianie Wojewódzkiej Radzie Rynku Pracy okresowych sprawozdań i wniosków w sprawach zatrudnienia.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 17.09.2021, 16:58
A co tutaj debatować? Zawsze lepsza oferta trafia do znajomych, często w UP pojawia się ogłoszenie, które jest już zrobione pod kogoś. Doradca zawodowy doradzał mi dokształcenie , ale z marnym skutkiem bo nadal nie mam pracy odpowiedniej do wykształcenia. Jak zwykle proponowane są ochłapy gdzie nikt nie chce pracować ze względu na presję i wykorzystywanie pracowników. Nie ma szans na tym naszym ,,końcu świata''. A ludzie dają sobą pomiatać bo boją się stracić pracę.
Jest coraz gorzej.

Pozostałe