Strażackie ćwiczenia „Granica 2021”

  • 08.09.2021, 17:08 (aktualizacja 08.09.2021, 17:26)
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Strażackie ćwiczenia „Granica 2021” © KP PSP w Braniewie
GRONOWO. Braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia taktyczno-bojowe z udziałem służb i podmiotów ratowniczych oraz pracowników i kierownictwa drogowego przejścia granicznego w Gronowie. Strażacy – oprócz dotarcia do pomieszczenia objętego ogniem – musieli ewakuować osoby zagrożone i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.

W środę, 8 września, kilka minut po godz. 9:00 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o zadymieniu w obiekcie znajdującym się na drogowym przejściu granicznym w Gronowie. Pożar powstał w jednym z pomieszczeń na II kondygnacji a dymy pożarowe skutecznie wypełniły pomieszczenia i ciągi komunikacyjne.
Jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej ewakuację z zagrożonego obiektu rozpoczęli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej pełniący służbę, którzy dodatkowo udzielili pomocy medycznej rannej funkcjonariuszce Służby Celno-Skarbowej.
W trakcie ogłoszenia alarmu ppoż. oraz ewakuacji potencjału ludzkiego doszło do kolejnego zdarzenia, w wyniku którego jeden z pracowników przejścia granicznego został ranny po uderzeniu przez pojazd gospodarczy. Pierwszej pomocy również udzielili funkcjonariusze SG, których wspierali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Tak wyglądał scenariusz przygotowanych ćwiczeń taktyczno-bojowych z udziałem służb i podmiotów ratowniczych oraz pracowników i kierownictwa drogowego przejścia granicznego w Gronowie. Strażacy – oprócz dotarcia do pomieszczenia objętego przez ogień – musieli ewakuować osoby zagrożone i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Teren w pobliżu obiektów, w których doszło do pożaru, zabezpieczyli funkcjonariusze Policji.

Przedstawiciele służb biorących udział w ćwiczeniach oraz mających siedziby na drogowym przejściu granicznym w Gronowie przećwiczyli współdziałanie na miejscu zdarzenia, przekazywanie i zbieranie informacji o powstałym zagrożeniu. Oprócz strażaków w działania zaangażowani byli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Braniewie, Krajowej Administracji Skarbowej, Komendy Powiatowej Policji i pracownicy przejścia granicznego. W trakcie ćwiczeń kontroli poddano poprawność działania systemu sygnalizacji pożarowe, działanie sieci hydrantowej oraz możliwość poboru wody zewnętrznego zbiornika ppoż. Dodatkowo strażacy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy w tym wykorzystania AED.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe