Triathlon Frombork. KOMUNIKAT o zamknięciu drogi!

  • 20.08.2021, 17:18 (aktualizacja 20.08.2021, 18:01)
  • Wojciech Andrearczyk
Triathlon Frombork. KOMUNIKAT o zamknięciu drogi! © Joanna Tywońska/Archiwum organizatorów
FROMBORK. Już w tę niedzielę (22 sierpnia) we Fromborku odbędzie się druga edycja zawodów triathlonowych 2-4-8 Triathlon Frombork. Dzień wcześniej w zawodach – duathlonie – będą mogły wystartować dzieci. W dniu 22 sierpnia czasowo zamknięta będzie droga wojewódzka z Braniewa do Fromborka.

Triathlon to zawody sportowe, w których uczestnik musi pokonać – w tej kolejności – pływanie, jazdę na rowerze oraz bieg. Zawodnicy mogą płynąć dowolnym stylem. Część kolarska jest wyścigiem o charakterze indywidualnym. Zawodnik może startować tylko na sprawnym technicznie rowerze, który spełnia wymogi bezpieczeństwa. Nie musi to być rower kolarski. W czasie biegu dozwolony jest marsz oraz zatrzymywanie się.

W tegorocznej edycji we Fromborku zawodnicy mają do wyboru 3 dystanse. Mogą wystartować indywidualnie lub w zespole sztafetowym. Triathlonowa dwójka to 200 metrów pływania, 20 km roweru i 2 km biegania. Czwórka – 400 metrów pływania, 40 km roweru i 4 km biegania. Ósemka to 800 metrów pływania, 80 km roweru i 8 km biegania.

 

Duathlon dla najmłodszych
Dzień przed zawodami triathlonowymi (21 sierpnia) odbędzie się mini duathlon (bieg – rower – bieg) dla dzieci (w wieku od 1 do 14 lat). Dystanse będą zróżnicowane pod względem wieku uczestników.
Startujący muszą posiadać sprawny rower i kask rowerowy. Zgłoszenie dziecka do startu dokonuje rodzic lub prawny opiekun na stronie internetowej www.elektronicznezapisy.pl lub w dniu zawodów.

 

Trasy zawodów
Pływanie – zawodnicy będą pływać w Zalewie Wiślanym. Start pływania dla wszystkich dystansów będzie zlokalizowany w okolicach plaży miejskiej.
Rower – trasa kolarska przebiegać będzie od portu w kierunku katedry oraz przez miasto do Braniewa, gdzie będzie zlokalizowany nawrót. Zawodnicy tą samą drogą przyjadą do Fromborka.
Bieg – trasa biegowa przebiegać będzie od portu w kierunku ulicy Dworcowej, następnie ulicami Parkową Elbląską w kierunku katedry, wbiegnięcie na dziedziniec, następnie wzdłuż murów katedry, do ulicy Starej i powrót ulicą Braniewską.

Animacje tras – poniżej.

 

HARMONOGRAM IMPREZY

21 sierpnia:
17:00 – zawody dla dzieci – duathlon, promenada Frombork
18:00 – oficjalny trening pływacki, promenada Frombork

22 sierpnia:
8:30 – odprawa techniczna – TRIATHLONOWA ÓSEMKA, molo Frombork
9:00 – start – TRIATHLONOWA ÓSEMKA, molo Frombork
10:15 – odprawa techniczna – TRIATHLONOWA CZWÓRKA, molo Frombork
10:45 – start – TRIATHLONOWA CZWÓRKA, molo Frombork
11:00 – odprawa techniczna – TRIATHLONOWA DWÓJKA, molo Frombork
11:30 – start – TRIATHLONOWA DWÓJKA, molo Frombork
12:00 – prognozowany czas ukończenia zawodów przez pierwszych zawodników
13:30 – prognozowany czas ukończenia zawodów przez ostatnich zawodników
14:00 – prognozowany czas uroczystości zakończenie zawodów, dekoracja zwycięzców

 

WIĘCEJ informacji (w tym szczegółowy regulamin) na stronie internetowej zawodów i fanpage na Facebooku

 

UWAGA!
W dniu 22 sierpnia w godzinach od 8:30 do 13:30 z powodu zawodów 2-4-8 Triathlon Frombork będą utrudnienia w ruchu drogowym – zamknięty zostanie odcinek drogi wojewódzkiej od skrzyżowania drogi do Garbiny do Fromborka.

 

 

 

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Wojciech Andrearczyk

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe