Służba w morskim oddziale. Miejsc jest sześćdziesiąt

  • 18.08.2021, 17:16
  • kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta MOSG w Gdańsku
Służba w morskim oddziale. Miejsc jest sześćdziesiąt © A. Kubiak/MOSG
REGION. Przez dwa dni trwały w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku egzaminy kandydatów do służby. Do testów przystąpiło 38 osób.

To już kolejny – drugi – etap postępowania kwalifikacyjnego zorganizowany na terenie Komendy MOSG. Wśród ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej tym razem było 19 kobiet i tyle samo mężczyzn. Egzaminy pozytywnie przeszły 33 osoby. Kandydaci musieli zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej. Ich predyspozycje były też weryfikowane podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Cały przebieg postępowania rekrutacyjnego nadzorowała komisja egzaminacyjna, w której skład weszli funkcjonariusze MOSG, przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej i obserwatorzy z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.

W tym roku Morski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć łącznie do 60 osób. Dla usprawnienia procesu rekrutacji powołani zostali specjalni koordynatorzy. Kandydaci do służby z województwa warmińsko-mazurskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 797 337 256.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji zamieszczone są na stronie internetowej Morskiego Oddziału Straży Granicznej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta MOSG w Gdańsku

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe