Z Braniewa do Elbląga. Komendant rozpoczął służbę

  • 01.06.2016, 18:00
  • portEl.pl
Z Braniewa do Elbląga. Komendant rozpoczął służbę Michał Skroboszewski / portEl.pl
Zmian kadrowych nie planuje, nie zakłada rewolucji. — Nie zmienia się czegoś, co działa dobrze — twierdzi pochodzący z Braniewa nowy komendant miejski PSP w Elblągu kpt. Łukasz Kochan. Najważniejsze zadanie, jakie przed nim stoi to budowa nowej strażnicy, na którą od lat czekają elbląscy strażacy.

Łukasz Kochan zastąpił Tomasza Świniarskiego, który miesiąc temu pożegnał się z elbląską komendą Państwowej Straży Pożarnej i przeszedł na emeryturę. Dla młodego (35 lat) strażaka to awans (PRZECZYTAJ: Będzie szefował miejskiej komendzie).
 

— Wyławiamy młodych, zdolnych ludzi, którzy posiadają odpowiednie predyspozycje, a w Elblągu powstał wakat i znaleźliśmy takiego człowieka — wyjaśnia wybór strażaka z Braniewa st. bryg. Mirosław Hołubowicz, komendant wojewódzki PSP w Olsztynie. — Bardzo byśmy się cieszyli, gdyby udało mu się wreszcie doprowadzić do finału budowę strażnicy, a perspektywy są bardzo obiecujące — zauważa. — W tym roku ma wejść w życie ustawa modernizacyjna służb, która ma umożliwić finansowanie inwestycji budowlanych. Elbląg jest przez nasze lokalne pożarnictwo określony jako inwestycja najważniejsza i najpilniejsza. Szykujemy się dokumentacyjnie, żeby udało się proces inwestycyjny rozpocząć w 2017 r.
 

— To dla mnie najważniejsze wyzwanie, bo ta komenda należy się elbląskim strażakom i zrobię wszystko, by się budowała — zapewnia kpt. Łukasz Kochan, komendant miejski PSP w Elblągu.
 

Swoich strażaków chwali: — Wiem, jak pracują, znam ich możliwości, bo spotykaliśmy się jeszcze w ramach moich obowiązków służbowych, gdy pracowałem w Braniewie. To profesjonalna kadra, dlatego, jeśli chodzi o ludzi, zmian nie będzie, bo nie zmienia się tego, co działa dobrze. Jednak chciałbym wprowadzić trochę innowacyjności — dodaje nowy komendant elbląskich strażaków. — Chodzi tutaj głównie o plany pozyskania trenażerów do ćwiczeń, komory ogniowej, by strażacy mogli doświadczać ćwiczeń w jak najbardziej realnych warunkach. Będą też zmiany kosmetyczne — kilku strażaków wyszkolonych w konkretnych specjalizacjach zasili właściwe grupy.
 

Chodzi o roszady kadrowe między jednostkami przy ul. Bema i Browarnej, w których działają odpowiednio grupy specjalistyczne: chemiczno-ekologiczna i wodno-nurkowa.
— Profesjonaliści mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt — zapewnia kpt. Kochan.

GALERIA ZDJĘĆ »KLIKNIJ«

portEl.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
strazak
strazak 04.06.2016, 06:24
polityka pomogła - bo pamięta się o pomocy działaczy .....

Pozostałe