Będzie szefował miejskiej komendzie

  • 04.05.2016, 13:11 (aktualizacja 04.05.2016, 14:53)
  • Wojciech Andrearczyk
Będzie szefował miejskiej komendzie Wojciech Andrearczyk
Braniewianin kpt. Łukasz Kochan, decyzją komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, został pełniącym obowiązki komendanta Komendy Miejskiej PSP w Elblągu.

Kpt. Łukasz Kochan ma 35 lat. Jest absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Szkoły Podoficerskej PSP w Bydgoszczy, ukończył także Wydział Nauk Społecznych i Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Do tej pory służył w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie — był naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego.

Dzisiaj — z okazji Dnia Strażaka — otrzymał awans na kapitana i jednocześnie nominację na nowe stanowisko w Elblągu.

Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Świniarskiego, który kierował elbląską komendą od siedmiu lat, a teraz przechodzi na emeryturę.
— Komendant wojewódzki PSP powierzył panu Kochanowi obowiązki komendanta na okres nie dłuższy niż dwa miesiące, od 5 maja. W tym czasie zgodnie z przepisami podejmie decyzję o ostatecznym wyborze komendanta miejskiego w Elblągu — powiedział st. kpt. Krzysztof Pardo, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta PSP w Olsztynie.

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:Pozostałe