„Chłopaki i dziewczyny z brygady są naprawdę super osobami”

  • 09.08.2021, 19:18 (aktualizacja 09.08.2021, 19:18)
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
„Chłopaki i dziewczyny z brygady są naprawdę super osobami” © 9BBKPanc.
BRANIEWO. 9 Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej odwiedził 13-letni Nicolas Mankiewicz z Podlasia. Chłopiec jest nieuleczalnie chory. Ma wrodzoną wadę mięśni (miopatię typu multiminicore), która uniemożliwia mu normalny rozwój fizyczny. Nicolas jednostkę wojskową odwiedził z rodzicami, którzy na co dzień pomagają mu funkcjonować.

Nicolas uczy się w Szkole Podstawowej w Zambrowie. Interesuje się m.in. historią i wojskiem. Braniewo i okolice zwiedzał w ramach wakacyjnej wyprawy z rodzicami. Wizyta w 9 brygadzie była dla niego miłą niespodzianką. Dzięki zgodzie dowódcy 9BBKPanc. i wsparciu taty udało mu się wdrapać na jeden z czołgów-pomników, które stoją przy bramie głównej jednostki. Tam zrobił sobie pamiątkowe fotki, którymi będzie mógł się pochwalić swoim rówieśnikom po powrocie z wakacji.

Na tym wizyta się jednak nie skończyła. Nicolas miał okazję spotkać się i porozmawiać z żołnierzami 9 brygady. Na zakończenie otrzymał od nich pamiątkowy beret.

— Brak mi słów — mówił dziękując za okazaną gościnę.
Powiedział także, że jak żołnierz codziennie walczy na swoim froncie.
— Walczę z chorobą, ze swoimi słabościami. Chcę być jak najdłużej sprawny i nie poddaję się — mówił chłopiec.

Na chorobę Nicolasa nie ma lekarstwa. Jedynym rozwiązaniem na utrzymanie względnej sprawności jest ciągła i kosztowna rehabilitacja. Historia i los Nicolasa wzruszył jednego z oficerów 9BBKPanc., który podarował chłopakowi hełmofon czołgisty.
— To hełmofon, który służył mi przez wiele lat. Możesz go wystawić na licytację, która pomoże zdobyć ci środki finansowe na leczenie. Wtedy dam ci nowy — powiedział oficer.

Nicolas podziękował żołnierzom za spotkanie także w mediach społecznościowych: „chłopaki i dziewczyny z 9 Braniewskiej Brygady Pancernej są naprawdę super osobami, bo nie każdy ma cierpliwość i wytrwałość żeby wstać rano i ciężko ćwiczyć aby być gotowym na wszystko”.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe