Oszustwo „na BLIK-a”. Zaufała „krewnemu”

  • 29.07.2021, 15:24
  • podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Oszustwo „na BLIK-a”. Zaufała „krewnemu”
GMINA BRANIEWO. Do braniewskich policjantów zgłosiła się mieszkanka gminy Braniewo, by powiadomić, że straciła blisko 500 złotych. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że na jednym z popularnych komunikatorów odezwał się do niej członek rodziny. Kobieta nie była wówczas świadoma, że skontaktował się z nią oszust, prosząc o finansowe wsparcie.

Pokrzywdzona – zgodnie z prośbą „członka rodziny” – wygenerowała kod BLIK, dzięki czemu zasiliła konto fałszywego krewnego. Dopiero rozmowa z prawdziwym bliskim uświadomiła jej, że padła ofiarą oszusta.

Policjanci przypominają: zanim przekażemy komukolwiek pieniądze, skontaktujmy się z tą osobą telefonicznie i sprawdźmy, czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy. Dbajmy o bezpieczeństwo naszych danych oraz haseł, których używamy w sieci.
 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Poprosił ją o kod blik. Straciła pieniądze
Kliknęła w link, straciła pieniądze
Złote łańcuszki i oszustwo „na BLIK-a”
Kolejne oszustwa – tym razem "na BLIK-a"

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe