Włamali się na plebanię. Z kościoła ukradli datki

  • 29.07.2021, 14:57 (aktualizacja 29.07.2021, 15:07)
  • podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Włamali się na plebanię. Z kościoła ukradli datki
PIENIĘŻNO. Dwaj mężczyźni najpierw włamali się na plebanię i ukradli z niej rower. Następnie weszli do kościoła, skąd zabrali datki wiernych. Straty oszacowano na ponad 2 tys. złotych.

W poniedziałek (26 lipca) oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o włamaniu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy dostali się na plebanię uszkadzając drzwi garażowe, a następnie zabrali z niej klucze i weszli do kościoła, skąd ukradli datki wiernych.

Na miejsce skierowano policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą, w skład której weszli policjanci z Braniewa oraz Pieniężna. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że łupem sprawców padł również rower, a łączną wartość strat oszacowano na ponad 2 tys. złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Zaledwie dzień później do komendy doprowadzono dwóch mieszkańców powiatu braniewskiego – 28 i 29-latka. Odzyskano także skradziony rower.

Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem i w minioną środę (28 lipca) stanęli przed sądem, gdzie zapadła decyzja o objęciu ich policyjnym dozorem. Obaj mężczyźni w chwili przestępstwa działali w warunkach tzw. recydywy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe