Strażnicy graniczni wyjadą na misję do Słowenii

  • 27.07.2021, 17:15
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Strażnicy graniczni wyjadą na misję do Słowenii © WMOSG
REGION. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pojadą wspierać słoweńskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować słoweńsko-chorwacką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji. Wśród nich będzie dwóch funkcjonariuszy z Placówki SG w Braniewie.

Wczoraj (26 lipca) gen. bryg. SG Robert Inglot spotkał się z funkcjonariuszami W-MOSG, wyjeżdzającymi na misję do Słowenii. Komendant oddziału podziękował funkcjonariuszom za zgłoszenie się do udziału reprezentowania polskiej Straży Granicznej na arenie międzynarodowej. Zaznaczył, że każda zagraniczna misja jest cennym doświadczeniem i życzył delegowanym powodzenia podczas IV edycji misji w Słowenii. Podkreślił również, że wspieranie kolegów z innych państw, pozwoli na wymianę doświadczeń, przede wszystkim  w zakresie ochrony granicy tzw. „zielonej”.

Służba dziesięciu strażników granicznych z Warmii i Mazur rozpocznie się 2 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia. Wyjazd poprzedzi tygodniowe szkolenie zgrywające w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Głównym zadaniem delegowanych będzie ochrona tzw. zielonej granicy. Na misję wyjeżdżają wraz ze sprzętem służbowym do ochrony granicy.

Od początku tego roku 16 funkcjonariuszy Straży Granicznej uczestniczyło w różnych operacjach zagranicznych w ramach umów dwustronnych oraz koordynowanych przez Agencję Frontex m.in. w Macedonii, Grecji, Bułgarii, czy Rumunii. Dziesięciu funkcjonariuszy obecnie przebywa na misjach zagranicznych. Teraz dołączy do nich kolejna dziesiątka, która ruszy na Słowenię.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe