Zamiast pacjentów woził papierosy

  • 27.07.2021, 10:20 (aktualizacja 27.07.2021, 10:55)
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Przemycał papierosy w karetce
loadingŁaduję odtwarzacz...
REGION. Mieszkaniec powiatu braniewskiego udawał ratownika medycznego i karetkami woził białoruskie papierosy. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie we wrześniu 2019 roku. Łącznie zabezpieczono ponad 1,4 mln sztuk papierosów z białoruską akcyzą.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zajęli się „ratownikiem medycznym” tuż po tym, jak 30 września 2019 roku wpadł na gorącym uczynku w powiecie giżyckim. Wówczas do kontroli drogowej zatrzymano pojazd, którym kierował. Okazało się, że w karetce zamiast chorego wiezie papierosy z przemytu.

Wtedy zdeponowano 200 tys. sztuk nielegalnych wyrobów akcyzowych o wartości prawie 155 tys. złotych i  zabezpieczono auto. Za przestępstwo karno-skarbowe został ukarany grzywną.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie nie odpuścili i „wzięli pod lupę” mieszkańca powiatu bartoszyckiego. W trakcie dochodzenia ustalili, że 46-latek ma drugą karetkę i dalej wozi nielegalne wyroby akcyzowe. We wrześniu, październiku i listopadzie 2019 roku trzykrotnie zakupił, a następnie dostarczył, celem odsprzedaży białoruskie papierosy. Odbiorcami byli mieszkańcy powiatu elbląskiego.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim skierował w ubiegłym tygodniu do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Kierowca karetki odpowie przed sądem za przewożenie i handel białoruskimi papierosami w liczbie 1,2 miliona (!) sztuk oraz 15 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 860 tys. złotych.

 

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe