Remonty gminnych dróg jednym z priorytetów

  • 22.06.2021, 19:27 (aktualizacja 22.06.2021, 19:40)
  • Wojciech Andrearczyk
Remonty gminnych dróg jednym z priorytetów © UG Lelkowo
LELKOWO. Trzy gminne drogi w gminie Lelkowo – w Grabowcu, Krzekotach i Lelkowie – zostały wyremontowane dzięki zewnętrznym funduszom pozyskanym z Funduszu Dróg Samorządowych. W planach są kolejne inwestycje.

— Dobre drogi to priorytet w każdej gminie — mówi Łukasz Skrzeszewski, wójt Gminy Lelkowo. — Dlatego także w Gminie Lelkowo pozyskujemy na ten cel pieniądze i sukcesywnie przeprowadzamy remonty naszych dróg. To przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa osób poruszających się nimi, ale także możliwość szybszego dotarcia do innych miejscowości.
 

Droga w Grabowcu
W Grabowcu przebudowana została droga gminna (osiedlowa) na odcinku niemal 400 metrów. Droga ta łączy się bezpośrednio z drogą powiatową. Wcześniej była to droga z nawierzchnią gruntową. Jej przebudowa polegała na wykonaniu nawierzchni z betonowej kostki brukowej.
Całkowita wartość inwestycji wyniosła nieco ponad 115 tys. złotych, dofinansowanie z FDS to ponad 90 tys. złotych. Wkład własny Gminy Lelkowo pokryty został z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).
Początek realizacji zadania (podpisanie protokołu przekazania) miał miejsce 26 marca 2021 r. Inwestycję odebrano 5 maja tego roku.

Droga w Grabowcu – przed i po remoncie
Fot. Archiwum Urzędu Gminy w Lelkowie


Droga w Krzekotach
Dzięki remontowi tej drogi poprawią się warunki rozwoju  gospodarczego i społecznego w tym miejscu. Remont drogi na odcinku niemal 350 metrów przyczyni się bowiem do skrócenia czasu przejazdu.
Zadanie obejmowało wyrównaniem kruszywem miejsc na odcinku jezdni o nawierzchni brukowej oraz ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej.
Całkowita wartość inwestycji pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Krzekoty” wyniosła niemal 215 tys. złotych. Kwota dofinansowania z FDS to ponad 150 tys. złotych. Wkład własny Gminy Lelkowo (z RFIL) – ponad 52 tys. złotych.
Początek realizacji zadania – 15 kwietnia. Zakończenie inwestycji – 7 maja 2021 r.

Droga w Krzekotach – przed i po remoncie
Fot. Archiwum Urzędu Gminy w Lelkowie


Droga w Lelkowie
Zadanie inwestycyjne pod nazwą „Remont drogi gminnej w miejscowości Lelkowo – DW510 – droga gminna” realizowano w dniach od 15 kwietnia do 7 maja 2021 r.
Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 62 tys. złotych. Dofinansowanie z FDS: niemal 45 tys. złotych. Wkład własny Gminy Lelkowo pokryty z RFIL – 17,1 tys. złotych.
Przedmiotem zadania inwestycyjnego była droga wewnętrzna z nawierzchni kamiennej. Przewidziany do remontu odcinek wynosił około 76 metrów. Położono na nim nową nawierzchnię bitumiczną.

Droga w Lelkowie – przed i po remoncie
Fot. Archiwum Urzędu Gminy w Lelkowie

 

Kolejna droga – w Słupie
20 maja wójt Gminy Lelkowo Łukasz Skrzeszewski przy kontrasygnacie skarbnika Piotra Piątkiewicza podpisał umowę z zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego na kolejną drogową inwestycję w gminie. Wartość inwestycji pod nazwą „Modernizacja drogi gminnej stanowiącej dojazd do pól uprawnych oraz siedlisk rolnych w miejscowości Słup” to 160 tys. złotych. Dofinansowanie z pieniędzy z budżetu Województwa – 75 tys. złotych.
Zadanie obejmie wykonanie drogi z kruszywa o szerokości 5 metrów i na długości około 360 metrów, łącznie z wykonaniem zjazdów na posesje.
— W przygotowaniu mamy kolejne dokumentacje na remonty i modernizacje następnych odcinków dróg gminnych. Mam nadzieję, że również na nie pozyskamy dofinansowanie — mówi wójt Łukasz Skrzeszewski.

 

 

 

 

 

 


DOSTARCZYMY WAM GAZETĘ!

Chcecie w swoim sklepie, firmie, zakładzie, instytucji nowy numer Nowin Północnych?

Nowiny Północne to nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego.

Dostarczymy ją do Was! Wystarczy, że do nas napiszecie, albo zadzwonicie!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 


Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 24.06.2021, 20:12
A do Jachowa pewnie przez 10 lat na raty będzie robiona.

Pozostałe