Umowy podpisane. Rządowe dofinansowanie remontu dróg

  • 16.06.2021, 18:34
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Umowy podpisane. Rządowe dofinansowanie remontu dróg © Starostwo Powiatowe w Braniewie
POWIAT BRANIEWSKI. W Starostwie Powiatowym w Braniewie podpisano umowy o dofinansowanie zadań na przebudowę dróg powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Umowy zawarto pomiędzy wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim, a Powiatem Braniewskim reprezentowanym przez starostę braniewskiego Karola Motykę, wicestarostę Mirosława Kudlińskiego przy kontrasygnacie skarbnik Powiatu Grażyny Michalec.

Dzięki podpisanym umowom powiat będzie prowadził kolejne inwestycje, które poprawią infrastrukturę drogową. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo na drogach oraz poprawi się komfort ich użytkowania. Powiat Braniewski wykonuje wiele zadań wpływających na poprawę warunków komunikacyjnych na drogach powiatowych, a to znacząco wpływa na komfort i bezpieczeństwo ich użytkowników.

W ramach rządowego wsparcia prace prowadzone będą na następujących drogach powiatowych: Nr 1093N odc. Grzechotki – Żelazna Góra, Nr 1330N odc. Chruściel – Dąbrowa, Nr 1381N odc. Zawierz – Wielewo. Łączna kwota rządowego dofinansowania to 3.3 mln złotych.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymała także Gmina Braniewo. Umowę z Wojewodą podpisał Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus. Kwota dofinansowania dla gminy to ponad 174,5 tys. złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na trzeci etap modernizacji drogi do Garbiny.

 

 

 

 

 

 


DOSTARCZYMY WAM GAZETĘ!

Chcecie w swoim sklepie, firmie, zakładzie, instytucji nowy numer Nowin Północnych?

Nowiny Północne to nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego.

Dostarczymy ją do Was! Wystarczy, że do nas napiszecie, albo zadzwonicie!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 


Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe