Rozpoczną się prace w parku na stadninie

  • 07.06.2021, 17:25
  • Wojciech Andrearczyk
Rozpoczną się prace w parku na stadninie © Archiwum UM Braniewa
BRANIEWO. Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki podpisał umowę z firmą, która zrealizuje prace związane z zagospodarowaniem przestrzeni na terenie dawnej stadniny koni przy ul. Moniuszki.

Przypomnijmy: całość zadania nosi nazwę „Nowe życie Stadniny Koni w Braniewie – różnorodne biologicznie strefy rekreacyjno-wypoczynkowe”. Łączna wartość inwestycji to ponad 4,3 mln złotych. Dofinansowanie – ponad 2,7 mln złotych.

W pierwszym przetargu ofertę złożyło sześć firm: PPHU Janusz Ostrowicki z Jasienia, SORTED Sp. z o.o. z Chyliczek, GREEN-BUD MARCIN MACIEJEWSKI ze Starego Kawkowa, Novum Sp. z o. o. ze Szczytna, Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa PYZAK Anna Pyzak z Lidzbarka Warmińskiego i DOKEN SYSTEM Sp. z o.o. z Siedlec.
Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła ostatnia z tych firm: DOKEN SYSTEM Sp. z o.o. z Siedlec, oferując wykonanie zadania za niespełna 4,2 mln złotych (najwyższa oferta wynosiła niemal 6 mln złotych).

Niestety, firma, która wygrała przetarg, nie złożyła w terminie dodatkowych dokumentów (dotyczących kryterium doświadczenia), o które została poproszona przez braniewski magistrat i przetarg trzeba było unieważnić (kolejna najkorzystniejsza oferta przekraczała bowiem budżet przeznaczony na tę inwestycję).

W kolejnym przetargu DOKEN SYSTEM ponownie złożył swoją ofertę (już uzupełnioną) i ponownie była to oferta najkorzystniejsza (tym razem startowały jeszcze dwie firmy: GREEN-BUD MARCIN MACIEJEWSKI i  SORTED.

Zakres prac jest szeroki: wykonanie pomiarów i roboty przygotowawcze, prace rozbiórkowe i ziemne, przebudowa nawierzchni dróg i ścieżek, budowa parkingu, ogrodzenia przęsłowego ze sztachet stalowych z bramami i furtkami, renowację zabytkowych bram, murki oporowe i barierki tarasu widokowego.
W częściach rekreacyjnych zaplanowano m.in. ścieżkę zdrowia z urządzeniami siłowni zewnętrznej, wiatę rekreacyjną, elementy małej architektury (ławki, kosze, infokiosk, stojaki na rowery, tablice dydaktyczne, stylizowaną wazę kamienną na postumencie, miejsce na ognisko, słupki pod kody QR).
Zmiany dotyczyć będą także zieleni: pielęgnacji drzewostanu, wycinki części drzew i krzewów, nasadzeniu nowych roślin (drzew, krzewów, roślin okrywowych, runa, cebulkowych, bylin), ściółkowanie obsadzeń, wykonanie trawników.
Teren zostanie oświetlony, będzie monitorowany.

PRZECZYTAJ: Nowe życie stadniny. Miasto szuka wykonawcy

 

 

 

 

 

 


DOSTARCZYMY WAM GAZETĘ!

Chcecie w swoim sklepie, firmie, zakładzie, instytucji nowy numer Nowin Północnych?

Nowiny Północne to nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego.

Dostarczymy ją do Was! Wystarczy, że do nas napiszecie, albo zadzwonicie!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 


Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe