Adam Ołdakowski ponownie zasiadł w sejmowych ławach

  • 07.06.2021, 09:27 (aktualizacja 07.06.2021, 09:49)
  • Źródło: Tomasz Miroński, Nowiny Północne
Adam Ołdakowski ponownie zasiadł w sejmowych ławach © Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz; Wikipedia
REGION. Na ostatnim, majowym posiedzeniu sejmu zaprzysiężony został nowy poseł. To Adam Ołdakowski z Prawa i Sprawiedliwości, który zastąpił zmarłego posła Jerzego Wilka. Nowy poseł pochodzi z podbartoszyckich Witek.

Adam Ołdakowski to doświadczony polityk. Ma 65 lat i już trzykrotnie zasiadał w sejmowych ławach. Jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. W latach 1984–1986 pracował w PGR we wsi Tolko. Od 1987 prowadził 600-hektarowe gospodarstwo rolne w Witkach pod Bartoszycami. Był też właścicielem Zakładu Usług Rolniczych. Od 1995 pełnił funkcję prezesa Rejonowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego. Od 1998 do 2000 zasiadał w radzie społecznej Kasy Chorych w województwie warmińsko-mazurskim. Karierę polityczną rozpoczął w 1988 roku, kiedy to został członkiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, a dwa lata później Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 1998 został wiceprzewodniczącym wojewódzkich struktur Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”. Następnie był liderem rolniczych protestów organizowanych przez „Samoobronę” i w 2001 roku z jej list wszedł do parlamentu. Mandat posła zdobył także w 2005 roku. W 2010 roku, jako bezpartyjny kandydował na urząd wójta gminy Bartoszyce, podczas wyborów uzyskał bardzo dobry wynik. W tych samych wyborach z sukcesem kandydował w wyborach do rady powiatu bartoszyckiego. Skończyło się jednak na mandacie radnego powiatu bartoszyckiego. W 2011 roku bezskutecznie kandydował do sejmu z listy PiS. Mandat zdobył dopiero w wyborach w 2015 roku.

Adam Ołdakowski wszedł do sejmu, ponieważ zgodnie z przepisami, miejsce zmarłego posła zajmuje kandydat, który w poprzednich wyborach parlamentarnych zajął kolejne na liście danej partii w okręgu. Adam Ołdakowski w wyborach w 2019 roku zdobył 5886 głosów w okręgu elbląskim.

 

 

 

 

 

 


DOSTARCZYMY WAM GAZETĘ!

Chcecie w swoim sklepie, firmie, zakładzie, instytucji nowy numer Nowin Północnych?

Nowiny Północne to nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego.

Dostarczymy ją do Was! Wystarczy, że do nas napiszecie, albo zadzwonicie!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 


Źródło: Tomasz Miroński, Nowiny Północne

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe