Samochód Apple w powiecie braniewskim. Ulepszanie map

  • 01.06.2021, 23:43
  • Źródło: Inf. ze strony maps.apple.com
Samochód Apple w powiecie braniewskim. Ulepszanie map Mrschimpf / commons.wikimedia.org
POWIAT BRANIEWSKI. Firma Apple prowadzi na całym świecie badania naziemne z użyciem pojazdów, aby zebrać dane w celu ulepszenia Map Apple i obsługi funkcji Rozejrzyj się. Samochód taki pojawi się także w powiecie braniewskim.

Samochody Apple odwiedzą wszystkie województwa w Polsce i będą tworzyły wirtualną mapę, podobną do tej znanej nam wszystkim z Google Maps.

Ale Apple przeprowadza również badania z wykorzystaniem przenośnych systemów w wybranych strefach dla pieszych (na przykład na ulicach, po których nie można jeździć samochodami). Niektóre badania dotyczące pieszych przeprowadzane są z użyciem przenośnego urządzenia w plecaku. W ten sposób zbierane są dane, które mogą być używane bezpośrednio w Mapach Apple, na przykład w funkcji Rozejrzyj się.

W innych badaniach dotyczących pieszych do zbierania danych w celu ulepszania map wykorzystuje się iPady, iPhone'y lub inne urządzenia.

— Badania tego typu pozwalają nam ulepszać i aktualizować Mapy Apple w obszarach, w których pojazdy po prostu nie mogą się poruszać. Korzysta się przy tym z tych samych zabezpieczeń prywatności, co w przypadku pojazdów Map Apple — przekonuje Apple.


 

 

 

 

 


DOSTARCZYMY WAM GAZETĘ!

Chcecie w swoim sklepie, firmie, zakładzie, instytucji nowy numer Nowin Północnych?

Nowiny Północne to nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego.

Dostarczymy ją do Was! Wystarczy, że do nas napiszecie, albo zadzwonicie!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 


Źródło: Inf. ze strony maps.apple.com

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe