Wójt Bornus z absolutorium. Jednogłośnie

  • 25.05.2021, 19:07
  • Wojciech Andrearczyk
Wójt Bornus z absolutorium. Jednogłośnie © UG Braniewo
GMINA BRANIEWO. Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus uzyskał od radnych absolutorium. „Żyje pan tą gminą. My to widzimy, radni widzą, sołtysi. Wszyscy to widzą, że pan tym żyje” — powiedział przewodniczący Rady Gminy Braniewo Stanisław Żołędziewski.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Braniewo głównym punktem obrad była ocena realizacji zeszłorocznego budżetu i udzielenie wójtowi absolutorium.

Nim radni przeszli do głosowania nad absolutorium najpierw wysłuchali sprawozdania z wykonania dochodów i wydatków w 2020 roku. Podczas sprawozdania wójt zauważył, że Gmina Braniewo jest w dobrej kondycji finansowej.
— W minionym roku udało się zrealizować wiele inwestycji, głównie w oparciu o pozyskane środki zewnętrzne — podkreślił wójt Jakub Bornus.
 
Po wysłuchaniu sprawozdania oraz przedstawieniu przez przewodniczącego Komisji Rewizyjnej wniosku w sprawie udzielenia absolutorium, radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe i po raz kolejny jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi.

Co o tym zadecydowało? Według radnych „wójt wykazał się gospodarnością, co pozwoliło na realizację ważnych inwestycji, wpływających na poprawę komfortu i jakości życia mieszkańców Gminy Braniewo. Rozległy zakres podejmowanych działań świadczy o wszechstronności i otwartości władz gminy na nowe wyzwania. Z każdym rokiem gmina się rozwija, miejscowości pięknieją i przybywa infrastruktury”.

— Panie wójcie, w swoim imieniu i w imieniu wszystkich radnych gratuluję wykonania tego budżetu — powiedział podczas sesji Stanisław Żołędziewski, przewodniczący Rady Gminy Braniewo. — Żyje pan tą gminą. My to widzimy, radni widzą, sołtysi. Wszyscy to widzą, że pan tym żyje. Jeszcze raz gratuluję!

Wójt Bornus bardzo wysoko ocenił współpracę z radnymi, podziękował za zrozumienie, poparcie kierunków rozwoju oraz zaufanie. Słowa uznania i podziękowania skierował również w kierunku sołtysów, pracowników urzędu gminy i kierowników podległych jednostek.

— Bardzo dziękuję, za kwiaty, za prezent — powiedział Jakub Bornus tuż po otrzymaniu absolutorium. — Dziękuję po prostu za to, że jesteście, że wspieracie mnie. Mam świadomość, że nie rozwiążę wszystkich problemów. Ale trzeba działać tak, aby sprawy gminy i mieszkańców jak najlepiej załatwiać. Chodzi mi o to, żeby działać na rzecz tej lokalnej społeczności i dawać z siebie jak najwięcej. Potrzeby są duże. Ale cały czas działam i będę działał w interesie gminy i mieszkańców. Dziękuję za waszą cierpliwość, za to, że przekazujecie mi potrzeby mieszkańców. Bo ja bez was niewiele bym zrobił.

 

 

 


 

SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU GAZET!

Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego
– prosimy o KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96 


Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe