Dwa promile w sobotnią noc

  • 10.05.2021, 15:21 (aktualizacja 10.05.2021, 15:22)
  • podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Dwa promile w sobotnią noc © policja.gov.pl
WILCZĘTA. Po raz kolejny funkcjonariusze „drogówki” wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę. Tym razem do niechlubnego grona pijanych uczestników dróg dołączył kierowca Renault, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę (8 maja) funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie gminy Wilczęta. Przed godz. 23:00 patrol zatrzymał do kontroli nadjeżdżające Renault. Tuż po zweryfikowaniu tożsamości kierowcy, policjanci przystąpili do sprawdzenia jego stanu trzeźwości. Wynik kontroli był jednoznaczny – mężczyzna był pijany, a za „kółko” wsiadał mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz za popełnione  przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że pijani użytkownicy dróg to realne zagrożenie dla innych. Są sprawcami wielu wypadków, również tych tragicznych w skutkach. Alkohol nawet w niewielkich ilościach zaburza sprawność psychofizyczną oraz psychomotoryczną co stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Niestety, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają życie swoje i innych i decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”

 

 

 


SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU GAZET!

Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego
– prosimy o KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96


podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe