Podstęp nie udał się. Rosjanin zawrócony

  • 04.05.2021, 16:43
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Podstęp nie udał się. Rosjanin zawrócony © WMOSG
GRZECHOTKI. Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 65-letniego Rosjanina, który posłużył się sfałszowaną, niemiecką kartą pobytu.

2 maja obywatel Rosji stawił się do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski. Podejrzenie funkcjonariusza Straży Granicznej wzbudził dokument pobytowy. W karcie pobytu widniało wiele nieprawidłowości, m.in. druk tła, napisy, znaki graficzne. Dodatkowo ustalono z funkcjonariuszami Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, że władze Niemiec na takie dane osobowe nie wydały takiego dokumentu.

Okazało się, że 65-latek  przedstawił do kontroli fałszywe zezwolenie na pobyt w Niemczech. Podstęp mu się nie udał, został zatrzymany. Usłyszał zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom używając sfałszowanego dokumentu.

Rosjanin otrzymał decyzję o odmowie wjazdu do Polski, a na poczet przyszłej kary funkcjonariusze SG zabezpieczyli 1 tys. złotych.

 

 

 

 


SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU GAZET!

Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego
– prosimy o KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96


kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe