Mają koronawirusa, a mieli mieć przysięgę

  • 01.05.2021, 18:42 (aktualizacja 01.05.2021, 18:44)
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Mają koronawirusa, a mieli mieć przysięgę © 9BBKPanc.
BRANIEWO. Nie doszło dzisiaj do przysięgi żołnierzy odbywających szkolenie podstawowe w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Część szkolących się ma koronawirusa. Reszta jest na kwarantannie.

— W związku z wykrytymi przypadkami koronawirusa u ochotników służby przygotowawczej, którzy szkolą się w 9BBKPanc. ich pobyt w jednostce zostanie wydłużony. To wspólna decyzja dowódcy 9 brygady i Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej z Modlina — czytamy na stronie internetowej brygady.

— Osoby, u których wykryto koronawirusa, zostały odizolowane, a pozostali ochotnicy i ich instruktorzy przebywają  na obowiązkowej kwarantannie w jednostce — mówi płk Grzegorz Barabieda, dowódca 9BBKPanc. — Cały pododdział jest skoszarowany zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

Ochotnicy mieli zakończyć szkolenie 1 maja przysięgą wojskową złożoną na sztandar jednostki. Niestety, z powodu choroby termin ten musi zostać przesunięty. O wszystkim decydować będą badania lekarskie i stan zdrowia żołnierzy.

 

 

 


SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU GAZET!

Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa BEZPŁATNA (!) gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego
– prosimy o KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96


Inf. prasowa 9BBKPanc.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe