Doznałeś uszczerbku na zdrowiu? Ubiegaj się o odszkodowanie!

  • 20.04.2021, 22:37 (aktualizacja 20.04.2021, 22:46)
  • Artykuł partnera
Doznałeś uszczerbku na zdrowiu? Ubiegaj się o odszkodowanie!
Odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu zostanie wypłacone, jeśli do zdarzenia doszło wskutek wypadku bądź nagłego zdarzenia. O tym, gdzie zgłosić szkodę oraz kto może pomóc w otrzymaniu wysokiego świadczenia, wyjaśniamy poniżej. Dowiedz się więcej i wywalcz dla siebie odszkodowanie, które jest Ci należne!

Ustalanie wysokości odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu i negocjacje

Uszczerbek na zdrowiu może mieć charakter trwały lub długotrwały, co oznacza kolejno: nierokujące naruszenie sprawności ciała oraz uszkodzenie trwające co najmniej 6 miesięcy, ale mogące ulec poprawie. Podczas ustalania kwoty świadczenia, ubezpieczyciel bierze pod uwagę stopień uszczerbku na zdrowiu (wg orzeczenia lekarza) i zestawia posiadane informacje oraz otrzymaną dokumentację z tabelą norm oceny procentowej, odpowiednią dla danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Na tej podstawie decyduje on o wysokości odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu.

Co istotne – w przypadku podejrzeń, że zaproponowana kwota jest zaniżona, od decyzji ubezpieczyciela można się odwołać. Jest to skuteczny sposób ubiegania się o satysfakcjonującą rekompensatę pieniężną. Najważniejszy punkt odwołania stanowi uzasadnienie. Należy w nim wykazać, że przyznane odszkodowanie jest za niskie i przy pomocy stosownych argumentów dowieść, iż ubezpieczyciel nie uwzględnił wszystkich elementów, istotnych dla sprawy. Jeśli odwołanie okaże się bezskuteczne (ubezpieczyciel nie zmieni zdania), poszkodowany ma prawo wystąpienia ze skargą do Rzecznika Finansowego. Może on zainterweniować celem zakończenia sporu lub wesprzeć poszkodowanego w polubownym rozwiązaniu sprawy. W sytuacji, gdy mimo pomocy Rzecznika nie uda się zawrzeć umowy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym, konieczne będzie wytoczenie powództwa.

Ubezpieczyciel nie uznał odwołania? Pomogą prawnicy z kancelarii odszkodowawczej

Osoby, które doznały długotrwałego bądź trwałego uszczerbku na zdrowiu, nie muszą walczyć o należne im odszkodowanie na własną rękę. Do ich dyspozycji pozostają prawnicy z kancelarii odszkodowawczych, gotowi zająć się wszystkimi formalnościami. Przykładem takiej firmy jest AIF Kancelaria, prowadząca Centrum Pomocy Odszkodowawczej: https://www.tuodszkodowania.pl/. Poszkodowanym w zdarzeniach losowych oraz w wypadkach komunikacyjnych, prawnicy udzielają bezpłatnych porad – skonsultuj się z ekspertem i sprawdź, jak otrzymać wysokie odszkodowanie za poniesione szkody. Twoje problemy zdrowotne nie mogą zostać zlekceważone przez ubezpieczyciela! AIF Kancelaria od lat zajmuje się uzyskiwaniem wysokich kwot z ubezpieczenia dobrowolnego NNW oraz z OC sprawców wypadków. Poznaj szczegóły wypełniając formularz, dostępny na stronie Kancelarii i zamawiając niezobowiązującą konsultację prawną.

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe