Burmistrz spotkał się z prezes browaru

  • 03.03.2021, 18:12
  • Wojciech Andrearczyk
Burmistrz spotkał się z prezes browaru © fb.com/tom.sielik
BRANIEWO. Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki spotkał się z prezes spółki Van Pur S.A. Jagodą Iwańczuk. Spotkanie było poświęcone podpisaniu umowy na dzierżawę trzech działek, na których zlokalizowane są studnie głębinowe, bez których browar nie mógłby sprawnie funkcjonować.

Przypomnijmy: 15 października 2020 r. Van Pur S.A. i Grupa Żywiec podpisały list intencyjny dotyczący zamiaru sprzedaży na rzecz Van Pur S.A. 100 proc udziałów w spółce Browar Braniewo Sp. z o.o., praw do marek „Kuflowe”, „Braniewo” oraz „Jasne, że Pełne”, a także nieruchomości i aktywów związanych z produkcją tych piw w browarze. 21 grudnia 2020 r. obie spółki podpisały umowę sprzedaży Browaru Braniewo, po tym jak UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Van Pur S.A. Braniewskiego browaru i produkowanych w nim marek.

PRZECZYTAJ: Browar sprzedany. Van Pur sfinalizował transakcję z Żywcem

Dziś miałem przyjemność gościć panią Jagodę Iwańczuk, prezes Van Pur S.A., a spotkanie nie miało wyłącznie charakteru kurtuazyjnego — mówi burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.Podpisaliśmy umowę dzierżawy trzech działek, na których zlokalizowane są studnie głębinowe, bez których browar nie mógłby sprawnie funkcjonować.

Jak mówi burmistrz Braniewa dzierżawa była procedowana już w grudniu 2020 r., gdy Rada Miejska podjęła stosowne uchwały.
Trzeba zaznaczyć, że nie jest to kwestia poboczna, bowiem warunkowała finalizację transakcji sprzedaży browaru — mówi Sielicki. — Dziś wywiązałem się więc ze swoich wcześniejszych deklaracji. Pomyślne funkcjonowanie Browaru Braniewo jest bardzo ważne w kontekście rozwoju naszego miasta. Browar to przecież jeden z największych pracodawców w Braniewie.

Tomasz Sielicki podkreśla, że dzisiejsze spotkanie to ważny krok w kierunku dobrej współpracy z obecnym właścicielem browaru.
Po rozmowie z panią Prezes utwierdziłem się w przekonaniu, że Van Pur wiąże poważne plany z rozwojem Browaru Braniewo, co jest fundamentem wyczekiwanej przez nas wszystkich stabilizacji — mówi burmistrz Braniewa. — Ze swojej strony, rzecz jasna, deklaruję wolę dalszej pomyślnej współpracy.

 

 

 

 


SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU!

Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa bezpłatna gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego – prosimy o KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe