Bliżej natury w całorocznym domku?

  • 28.10.2020, 21:05 (aktualizacja 31.10.2020, 15:52)
Bliżej natury w całorocznym domku?
Codzienne otoczenie stale rosnącą urbanizacją miast skłania coraz większą rzeszę osób do poszukiwania alternatyw. Wśród amatorów natury nie brakuje gotowych do zmiany miejsca zamieszkania i przeprowadzenia się z dala od metropolii. Ostatnie lata pokazują, że ta tendencja się utrzymuje. Ci, którzy nie mogą lub nie chcą pozwolić sobie na zmianę miejsca zamieszkania, częściej decydują się na spędzanie wolnego czasu na łonie natury. Równie często wybierają pobyt wśród żywej, leśnej zieleni podczas weekendowego wypadu czy nabycie praw do korzystania z powierzchni w popularnych rodzinnych ogródkach działkowych. W każdym razie Polacy coraz częściej dążą do życia bliżej natury.

Jak być bliżej natury?

Europejskie trendy szybko odnalazły się w kraju nad Wisłą. Dlatego coraz więcej naszych rodaków decyduje się na opuszczenie miast i zamieszkanie na wsi, bądź na obrzeżach. Przeszkodą, jak to zwykle bywa, zazwyczaj są finanse. Budowa tradycyjnego domu pochłania znaczną część oszczędności, z kolei kredytowanie inwestycji to nie tylko konieczne do dopełnienia formalności, ale również zaciągnięcie zobowiązania znacznych rozmiarów. Tym samym, z pomocą przychodzą drewniane domki całoroczne.

Na kwestię związaną z wyborem takiego rozwiązania zwraca uwagę Przemysław Balcewicz, dyrektor Eko Architektury. Pytany przez nas o decyzje zakupowe swoich klientów opowiedział: -"Nasi klienci najczęściej decyduję się na współpracę z nami, bo po prostu mają dość wszechogarniającej urbanizacji. Ciągłe życie w mieście dostarcza wielu negatywnych czynników, poczynając od oczywistego smogu, a kończąc na przewlekłym stresie, wywołanym narzucanym tempem życia. Nie dziwi mnie postawa naszych klientów, którzy decydują się na poszukiwanie nowego miejsca zamieszkania. Przychodzimy z pomocą i dostarczamy solidne rozwiązanie, które wielu osobom pozwoli spełnić marzenia o domie, a jednocześnie nie nadwyręży budżetu".

Drewniane domki całoroczne - czy na pewno to dobry pomysł?

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie zdecydowałby się na wysunięcie hipotezy, że drewniany domek może być całorocznym miejscem zamieszkania. Zazwyczaj wskazywano, że jest to możliwe wyłącznie w tradycyjnych, murowanych domach, bo tylko w ten sposób można zapewnić odpowiedni komfort użytkowania. Niemniej, należy zaznaczyć, że takie podejście coraz częściej wędruje do lamusa. Technologia rozwija się w jeszcze bardziej zaawansowanym tempie przez co jest to już możliwe.

Drewniany domek, w którym można mieszkać cały rok to szereg atutów, m.in.

  • Stosunkowo niski koszt inwestycji - zazwyczaj cena finalnej realizacji projektu jest zdecydowanie niższa, niż w przypadku tradycyjnej zabudowy
  • Krótszy czas budowy - przekazanie do użytkowania domku z drewna zajmuje zaledwie od 7 do 10 tygodni, sam montaż zajmie kilka dni, w zależności od wielkości nieruchomości
  • Maksymalne wykorzystanie powierzchni - istnieje możliwość wykorzystania techniki budowy piętra/poddasza zwiększającego metraż zabudowy, dokładnie tak jak w przypadku tradycyjnego domu
  • Indywidualne podejście - to często charakteryzuje najlepsze firmy, które oferują rozwiązania "szyte na miarę", a nie budowę z szablonowego projektu od architekta

Właśnie o tych atutach, wspominał również Przemysław Balcewicz, pytany o korzyści płynące z wyboru takiego rozwiązania:

- Wybór całorocznych drewnianych domków to pożegnanie się z letniskowym wyobrażeniem zabudowy. Nasze inwestycje spełniają wszelkie indywidualne potrzeby naszych klientów, ponieważ realizujemy je od podstaw. Jako Eko Architektura dokładamy wszelkich starań, by zachować pełną satysfakcję naszych inwestorów. Budujemy przecież domki na lata, nie na lato.

Kluczową rolę przy wyborze nieruchomości odgrywa zazwyczaj cena. Tę kwestię również poruszał nasz rozmówca: -"Oczywistym jest fakt ceny, dlatego poprzez indywidualnie przygotowane rozwiązania jesteśmy w stanie dopasować wysokiej jakości produkt finalny, dostosowany do budżetu naszych klientów. Zwracamy uwagę zarówno na kwestie praktyczne, jakościowe, jak i te budżetowe. Wiemy, że tylko w ten sposób możemy być jednym z liderów branży".

Bliżej natury

Tak można być bliżej natury. Dom nie musi być murowany, tak jak kiedyś. Dzisiejsze rozwiązania pomagają w realizacji swoich dążeń. Teraz jest to zdecydowanie łatwiejsze. Jeśli Twoje marzenia również kierują się ku zieleni, nie warto czekać. Dokładnie za sloganem "marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia"

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/chalets-habitables-maisons
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

Podziel się:


Pozostałe