Na czym polega usuwanie zmarszczek? Odsłaniamy kulisy współczesnej medycyny estetycznej

  • 27.10.2020, 00:51
  • Artykuł partnera
Na czym polega usuwanie zmarszczek? Odsłaniamy kulisy współczesnej medycyny estetycznej
Pragnienie wiecznej młodości i atrakcyjnego wyglądu towarzyszy ludziom od zawsze. Nie tylko kobietom, które z wyjątkowym pietyzmem dbają o swoją urodę. Widoczne niedoskonałości twarzy w postaci zmarszczek mogą nieodwracalnie zablokować możliwości rozwoju w niektórych zawodach.

Z tego powodu specjalistyczne zabiegi estetyczne cieszą się niesłabnącą popularnością. A co dokładnie dzieje się w ich trakcie? O tym opowiedzą eksperci z kliniki Dermedik.

Naturalne procesy starzenia się skóry można na pewien czas skutecznie zablokować

Aby móc odpowiednio zająć się problemem, trzeba poznać jego przyczynę. Każda zmarszczka, jaka pojawia się na obliczu, powstaje w wyniku pracy określonych mięśni. I tak zwane kurze łapki, czyli zagłębienia tworzące się wokół oczu, są efektem aktywności mięśni okrężnych oka oraz utraty elastyczności skóry. Jak się z nimi uporać? Trzeba zaznaczyć, że stosowanie najróżniejszych kosmetyków klasy anti-age do pewnego stopnia zapobiega pojawianiu się nowych zmarszczek. Jednak preparaty zewnętrzne nie są w stanie nic zrobić z niedoskonałościami, które już się uwidoczniły. I tak usuwanie zmarszczek pod oczami polega na rozluźnieniu mięśni mimicznych. Stosuje się do tego iniekcje z neurotoksyny botulinowej, znanej również jako botoks. Połączenie pomiędzy komórkami nerwowymi i mięśniowymi zostaje zablokowane, mięśnie przestają pracować, a zmarszczka zaczyna się „wyprostowywać”.

Efekty zabiegów wykonywanych wokół oczu utrzymują się przez kilka miesięcy

Jak zapewniają specjaliści z Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik: cała procedura przebiega błyskawicznie i jest praktycznie bezbolesna. Mało inwazyjne usunięcie zmarszczek wokół oczu można porównać do ukłucia komara – i to samego przebicia skóry, a nie charakterystycznego swędzenia już po ukąszeniu. Pierwsze widoczne rezultaty pojawiają się mniej więcej po 3 dniach, a po upływie 2 tygodni uzyskuje się maksimum terapeutycznych efektów. Te utrzymują się przez następne miesiące, zwykle od 4 do 6. Potem zazwyczaj nie ma żadnych przeciwwskazań, by zabieg powtórzyć. Niektórzy decydują się na dodatkową rewitalizację skóry oraz wypełnianie szczególnie głębokich zmarszczek kwasem hialuronowym. W ten sposób zwalcza się zarówno przyczynę, jak też skutki procesów starzenia.

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe