Zaskakująca decyzja. Komendant Policji odchodzi na emeryturę

  • 10.05.2016, 19:06 (aktualizacja 10.05.2016, 20:10)
  • Wojciech Andrearczyk
Zaskakująca decyzja. Komendant Policji odchodzi na emeryturę Wojciech Andrearczyk
To niespodziewana decyzja: 48-letni insp. Grzegorz Sieński, od ponad 10 lat komendant powiatowy Policji w Braniewie, przechodzi na emeryturę.

Informację tę przekazała oficer prasowy braniewskiej komendy, st. sierż. Jolanta Sorkowicz.
— Uroczyste pożegnanie komendanta odbędzie się 16 maja, wtedy także powinniśmy poznać jego następcę — mówi st. sierż. Jolanta Sorkowicz.

Policjanci przyznają, że nie spodziewali się takiej decyzji komendanta. Nie wiedzą także, czym ona jest podyktowana.

O powody decyzji zapytaliśmy oficerów prasowych — komendy w Braniewie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dlaczego insp. Sieński — tak nagle — postanowił pożegnać się ze służbą?
Na razie tego nie wiemy — czekamy na przekazanie odpowiedzi.

Insp. Grzegorz Sieński był najpierw p.o., a następnie komendantem Komendy Powiatowej Policji w Braniewie (od 2005 r.). Objął obowiązki po swoim poprzedniku, którego odwołano „dla dobra służby” (wobec byłego komendanta toczyło się bowiem wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, dotyczące rzekomego molestowania jednej ze stażystek).

Już na samym początku insp. Sieński zapewniał, że chce, aby jego obecność służyła bezpieczeństwu mieszkańców i aby policjanci pracowali efektywnie na rzecz społeczeństwa. Pilnował tego, czasami nawet drobiazgowo.

Komendant konsekwentnie realizował postawione mu zadania. Także to jedno z trudniejszych — dopilnowanie budowy nowej komendy i sprawną przeprowadzkę.

Nie ukrywał jednak bolączek i głośno przy swoich przełożonych mówił o problemach — tak kadrowych, jak i finansowych. O złej kondycji braniewskiej jednostki Policji, wynikającej z odgórnego niedofinansowania pisaliśmy w styczniu 2016 r. (PRZECZYTAJ: Zepsute auta i pusta strzelnica. Policyjna rzeczywistość).

 

Insp. Grzegorz  Sieński
Urodził się w 1968 r. W Policji jest od 1988 r. Był kursantem Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Elblągu, podchorążym Akademii Spraw Wewnętrznych w Szczytnie, a od 1992 roku młodszym specjalistą Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KRP w Elblągu, a następnie asystentem na Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KRP w Elblągu. W roku 1995 został kierownikiem Sekcji III Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KRP w Elblągu, w roku 1997 specjalistą Wydziału Ruchu Drogowego KRP w Elblągu, od roku 1998 sprawował funkcję naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KRP w Elblągu, w roku 2000 został naczelnikiem Wydziału Prewencji KMP w Elblągu, a od 2001 roku był zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.
Ukończył politologię na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także Wyższą Szkołę Oficerską w Szczytnie.
W 2005 r. został najpierw pełniącym obowiązki, a następnie komendantem KPP w Braniewie.

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Funfel
Funfel 17.05.2016, 21:56
Czy odejscie ma zwiazek z lutowa wizyta w szpitalu we fro ?
Niebieskooka
Niebieskooka 11.05.2016, 09:14
"...asystentem na Wydziale..." - uczony znaczy !

Pozostałe