Kupno blatu do mieszkania bez tajemnic. Prezentujemy nasze vademecum wiedzy!

  • 21.09.2020, 18:35
  • Artykuł partnera
Kupno blatu do mieszkania bez tajemnic. Prezentujemy nasze vademecum wiedzy!
Każda osoba, która stoi przed ogromnym wyzwaniem, jakim bez dwóch zdań będzie samodzielna aranżacja mieszkania, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywają blaty. Mogą być one podstawą wyposażenia nie tylko kuchni, ale również nowoczesnych łazienek bądź nawet oryginalnych salonów.

Zastanawiasz się, jakie materiały na blat okazują się najlepszym wyborem? Ten poradnik rozwieje Twoje wątpliwości. Prezentujemy najpopularniejsze surowce i wymieniamy ich najważniejsze zalety. Z nami wybierzesz materiał gotowy służyć przez naprawdę długie lata.

Przed wyborem blatu dokładnie zapoznaj się z charakterystyką materiału

Wybierając blat kuchenny, pokojowy lub łazienkowy zawsze powinno kierować się nie tylko jego funkcjonalnością, ale przede wszystkim własnymi oczekiwaniami, zasobnością portfela oraz wizją aranżacyjną wprowadzaną w Twoim mieszkaniu. Producenci dostarczają naprawdę szeroki wybór materiałów. Od drewna do kamienia. Sposób wykonania oraz dokładny wymiar mają bezpośrednie przełożenie na cenę blatu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej należy zapoznać się z charakterystyką interesującego Cię materiału. Jakie są jego największe zalety? Sprawdź sam.

Maksymalna funkcjonalność i wysoki poziom estetyki. Poznaj bliżej blat wykonany z kamienia

Omawiając najpopularniejsze rodzaje materiałów na blat nie można pominąć kamienia. Jest to surowiec niezwykle efektowny i jednocześnie bardzo odporny na trudy codziennego użytkowania. Wszelkiego rodzaju zarysowania, przetarcia oraz ukruszenia w tym przypadku nie występują. Co więcej, blaty kamienne charakteryzują się również całkowitą obojętność na wysokie temperatury. Są ognioodporne. Można na nich stawiać gorące naczynia bez dodatkowego zabezpieczenia, a to cecha, której próżno szukać w konkurencyjnych rozwiązaniach. Przeważnie na rynku spotyka się blaty wykonane z granitu bądź marmuru. Materiał ten doskonale sprawdzi się przede wszystkim w kuchni, ale z powodzeniem możesz zastosować go także w łazience czy salonie. Zwłaszcza, jeśli wybierasz kamień oferowany przez firmę Fabryka Blatów. O najwyższą klasę surowca dbają renomowane marki. Naturalny kamień jest niepowtarzalny, więc stanowi perfekcyjny wybór w nowoczesnych mieszkaniach o unikalnej aranżacji.

Laminat i naturalne drewno. Prezentujemy popularne surowce dla blatów kuchennych

Popularną alternatywą dla kamienia będzie drewno. W tym przypadku nie ma jednak mowy o tak efektownych wykończeniach blatu. Z drugiej strony jednak łatwo je dociąć na konkretny wymiar, umożliwiają maksymalne dopasowanie pod potrzeby konkretnej zabudowy oraz są przyjemne w dotyku. Przeważnie blaty drewniane wykonuje się z drzew liściastych, a od rodzaju surowca jest uzależniona finalna cena za produkt. Warto jednak zauważyć, że drewno musi być nieustannie pielęgnowane. Tylko w taki sposób zachowa ono wszystkie swoje właściwości. Zdecydowanie mniej uwagi wymagają blaty laminowane – najpowszechniejszy obecnie wybór w Polsce. Są one nie tylko tanie, ale również bardzo uniwersalne. Bogaty wybór wykończeń nadal przyciąga bardzo dużo Klientów. Marzysz o blacie matowym, półmatowym, z połyskiem, jednokolorowym lub tym imitującym kamień bądź drewno? Doskonale się składa. Laminat będzie wyborem dla Ciebie.

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe