Bezpieczna droga do szkoły z dzielnicowym i profilaktykiem

  • 09.09.2020, 18:52 (aktualizacja 09.09.2020, 19:50)
  • podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Bezpieczna droga do szkoły
loadingŁaduję odtwarzacz...
BRANIEWO. Pierwszoklasiści pod czujnym okiem dzielnicowego i policyjnego profilaktyka doskonalili umiejętności bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych. Spotkanie było także idealną okazją do tego, aby przypomnieć najmłodszym jakich zachowań podczas codziennych zabaw należy się wystrzegać, by unikać zagrożeń.

To właśnie dzieci są objęte szczególnym zainteresowaniem ze strony policjantów, którzy w trakcie edukacyjnych spotkań pragną wpajać zasady, które pomogą im w późniejszym rozwoju. Pierwszy tydzień edukacji za nami i właśnie w tym czasie spotkania z dziećmi mają szczególne znaczenie. Chodzi przecież o zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym w trakcie drogi do szkoły oraz podczas powrotu do domu.

Rozmawiając z maluchami funkcjonariusze podkreślają rolę odblasków, przypominają jak wzywać pomocy, uczulają najmłodszych na niebezpieczeństwa, które mogą na nich czekać podczas codziennych zabaw, czy pobytu w domu. Doskonałym urozmaiceniem takich prelekcji jest możliwość doskonalenia możliwości bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych. A wszystko pod czujnym okiem policjantów.

 

 

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edzia
Edzia 11.09.2020, 13:23
Dlaczego te biedne dzieci sa w maseczkach?

Pozostałe