Frombork planem filmowym. Zawita tu znana reżyser

 • 14.08.2020, 19:48 (aktualizacja 24.08.2020, 19:24)
 • Wojciech Andrearczyk
Frombork planem filmowym. Zawita tu znana reżyser © Marcin Zabłocki / Frombork dawniej i przed chwilą W sam dzień realizacji zdjęć mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w pobliżu budynku dworca kolejowego na ul. Dworcowej
FROMBORK. Kinga Dębska, reżyser filmu „Moje córki krowy”, swój kolejny obraz zrealizuje we Fromborku. „Zupa nic” to filmowa kontynuacja „Moich córek...”.

Zdjęcia we Fromborku rozpoczną się 25 sierpnia (26 sierpnia planem filmowym będzie Tolkmicko).

— Filmowców zachwyciły plenery gminy Frombork, które posłużą za scenerię kurortu wypoczynkowego — czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy we Fromborku.

W sam dzień realizacji zdjęć mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w pobliżu budynku dworca kolejowego na ul. Dworcowej. Ekipa z góry dziękuje mieszkańcom za wyrozumiałość oraz współpracę.

Jak czytamy na portalu Filmstart.pl „Obraz zatytułowany »Zupa nic« będzie okazją do ponownego spotkania z siostrami Katarzyną i Martą, w które wcielały się Gabriela Muskała i Agata Kulesza. Reżyserka tym razem opowie o ich dzieciństwie w czasach PRL-u.

Punktem wyjścia scenariusza filmu jest, napisana przez Kingę Dębską i wydana w 2018 roku, książka »Porozmawiaj ze mną«. Jej narratorką jest czterdziestokilkuletnia Marta – gwiazda popularnych seriali. Pomimo sławy wciąż nie jest szczęśliwa. Bohaterka prowadzi wewnętrzny dialog, ucieka wspomnieniami do czasu, kiedy miała 12 lat i mieszkała w peerelowskim bloku, w jednym pokoju razem z siostrą i babcią”.

— Tym filmem chciałabym przypomnieć sobie i widzom, co nas cieszyło, gdy byliśmy dziećmi. Pozwolić sobie na rozrzewnienie nad czasem, gdy całe popołudnie można było przesiedzieć z rówieśnikami na drzewie, trzepaku. Mam dziwne wrażenie, że nawet jeżeli w tamtym czasie dostęp do wszystkiego był znacznie utrudniony, łatwiej było pozostać w zdrowej relacji z rzeczywistości — powiedziała dla portalu Studio Filmowe Kalejdoskop Kinga Dębska.

 

 

 

Jednym z bardziej znanych filmów, do których zdjęcia nagrywano we Fromborku, był obraz „Królowa pszczół” z 1976 roku, w reżyserii Janusza Nasfetera.

We wrześniu 2018 r. część występujących w nim aktorów, jak i statyści z Fromborka i Braniewa, spotkali się na wspólnym oglądaniu filmu i dzieleniu się wspomnieniami.

PRZECZYTAJ: Projekcja „Królowej pszczół” i spotkanie z aktorami


 

 


 

Nowy drukowany numer Nowin Północnych
z
najdziecie w:

 • Urząd Miasta Braniewa
 • Braniewskie Centrum Kultury
 • Basen
 • Informacja Turystyczna
 • Urząd Gminy Braniewo
 • Żabka przy ul. Sikorskiego
 • Green Stuff na ul. Kościuszki
 • Poligrafia LASER Ksero Beata Andryskowska
 • Bricomarché
 • Starostwo Powiatowe w Braniewie
 • Bar „Przystanek u Andrzeja” w Pieniężnie
 • Urząd Miasta i Gminy w Pieniężnie
 • Urząd Miasta i Gminy we Fromborku


 

SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU!
Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa bezpłatna gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego – prosimy o KONTAKT.
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe