Braniewianin dyrektorem elbląskiego aresztu

 • 05.08.2020, 18:37 (aktualizacja 05.08.2020, 19:20)
 • kpt. Anna Downar, rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Elblągu z Oddziałem Zewnętrznym w Braniewie
Braniewianin dyrektorem elbląskiego aresztu © kpt. Anna Downar Ppłk Marek Sokół (z prawej) odebrał akt powołania na stanowisko dyrektora elbląskiego aresztu z rąk zastępcy dyrektora okręgowego SW w Gdańsku ppłk. Adama Poćwiardowskiego
BRANIEWO-ELBLĄG. Gen. Jacek Kitliński, dyrektor generalny Służby Więziennej, powołał pochodzącego z Braniewa ppłk. Marka Sokoła na stanowisko dyrektora Aresztu Śledczego w Elblągu.

Akt powołania wręczył ppłk. Sokołowi zastępca dyrektora okręgowego SW w Gdańsku ppłk Adam Poćwiardowski. Uroczystość odbyła się w obecności kadry kierowniczej elbląskiej jednostki z Odziałem Zewnętrznym w Braniewie.

— Nie jestem dyrektorem, który pracuje za biurkiem, mocno angażuję się we wszystko co robię — mówił ppłk Marek Sokół. — Zaczynałem pełnienie służby od działu kwatermistrzowskiego, ale również zdobywałem doświadczenie w innych działach, między innymi dziale ochrony i wiem, jak ciężka jest to praca. Kilka lat pełnienia obowiązków zastępcy dyrektora w Gdańsku śmiało mogę nazwać poligonem doświadczeń. Wiem, że każda jednostka ma swoje problemy, z którymi trzeba się zmierzyć, ale jestem pełen optymizmu, że dzięki współpracy, wzajemnej pomocy stworzymy jeden zespół i uda nam się pokonać wszelkie trudności.

Ppłk Adam Poćwiardowski złożył nowemu dyrektorowi elbląskiej jednostki serdeczne gratulacje i życzył sukcesów w pełnieniu służby.

— Służba na stanowisku dyrektora jednostki to duże wyzwanie, mam jednak pewność, że w tej roli ppłk Marek Sokół spełni się bardzo dobrze, bo jest osobą, która ma duże doświadczenie, jest rzetelny, uczciwy i szanuje swoich współpracowników, a wzajemny szacunek to najistotniejsza rzecz w budowaniu atmosfery w miejscu pracy — powiedział ppłk Poćwiardowski.

Dotychczasowy dyrektor elbląskiej jednostki – ppłk Robert Witkowski – został przeniesiony do pełnienia służby na stanowisku dyrektora Zakładu Karnego w Malborku.

 

Ppłk Marek Sokół jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie z zakresu rachunkowości, Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu kryminologii i zarządzania instytucją penitencjarną.
Służbę rozpoczął 1 czerwca 2001 roku na stanowisku młodszego inspektora działu kwatermistrzowskiego Zakładu Karnego w Braniewie, gdzie od 2006 roku pełnił obowiązki kierownika. Od 2003 roku pełnił również służbę w dziale finansowym na stanowisku mł. inspektora, a od 2004 roku na stanowisku inspektora. Z dniem 1 marca 2017 roku został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego w Gdańsku. Przez kolejne lata kształcił się i doskonalił swoje umiejętności zawodowe. Wśród wielu specjalistycznych kursów ukończył min.studia w zakresie „Executive Master of Buisiness Administration” w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

 

 


 

Nowy drukowany numer Nowin Północnych
z
najdziecie w:

 • Urząd Miasta Braniewa
 • Braniewskie Centrum Kultury
 • Basen
 • Informacja Turystyczna
 • Urząd Gminy Braniewo
 • Żabka przy ul. Sikorskiego
 • Green Stuff na ul. Kościuszki
 • Poligrafia LASER Ksero Beata Andryskowska
 • Bricomarché
 • Starostwo Powiatowe w Braniewie
 • Bar „Przystanek u Andrzeja” w Pieniężnie
 • Urząd Miasta i Gminy w Pieniężnie
 • Urząd Miasta i Gminy we Fromborku


 

SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU!
Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa bezpłatna gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego – prosimy o KONTAKT.
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

kpt. Anna Downar, rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Elblągu z Oddziałem Zewnętrznym w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ProRock
ProRock 06.08.2020, 19:25
Kiedyś i im zabiorą emerytury.
shit
shit 06.08.2020, 19:22
nie ma w Polsce stanowisk z nadania politycznego. a już na pewno nie za rządów PiS.
Awantyk
Awantyk 05.08.2020, 21:40
Brawo, aczkolwiek wszędzie PIS rzadzo, komendant policji braniewa też pisowiec..

Pozostałe