Pięć pociągów do Olsztyna i pięć do Braniewa

  • 23.07.2020, 14:51 (aktualizacja 23.07.2020, 15:09)
  • Źródło: www.rynek-kolejowy.pl
Pięć pociągów do Olsztyna i pięć do Braniewa © Łukasz Niegowski
REGION. „Po zrealizowaniu modernizacji linii nr 221 na odcinku Gutkowo-Dobre Miasto przy jednoczesnym remoncie przez zarządcę infrastruktury umożliwiającym pasażerską komunikację kolejową linii 221 na odcinku Dobre Miasto-Braniewo, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego jako Organizator przewozów kolejowych wznowi przewozy pasażerskie w ilości pięciu par pociągów na dobę” – informuje portal Rynek Kolejowy.

„Warto przypomnieć, że samorząd województwa warmińsko-mazurskiego był w tym roku krytykowany z powodu uruchamiania zbyt małej liczby połączeń na wyremontowanych za setki milionów złotych liniach kolejowych.
Powstaje pytanie, czy urząd marszałkowski, który prace na krótkim odcinku linii na terenie Olsztyna wykorzystał jako pretekst do całkowitego zlikwidowania przewozów do Braniewa, należycie wykorzysta potencjał trasy po przebudowie?” (źródło: Rynek Kolejowy).

 

PRZECZYTAJ: Olsztyn – Braniewo coraz bliżej modernizacji; pięć par pociągów po zakończeniu prac

Źródło: www.rynek-kolejowy.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bożena
Bożena 29.07.2020, 12:33
Wyjazd i przyjazd w tygodniu - marnie, ale jest. Niech mi ktoś jednak wytłumaczy dlaczego PKS w w sobotę i niedzielę uznaje, że nie ma potrzeby puszczania autobusów. Są wakacje to raz a potem wyjazdy i przyjazdy studentów, Nie wszyscy korzystają z własnych aut. Może warto by uszanować potrzeby mieszkańców, którzy chcą wyjechać i wrócićdo miasta. To po prostu lekceważenie potrzeb mieszkańców.
Student
Student 23.07.2020, 15:14
A może by odnowić trasę Elbląg- Braniewo?! Dojechanie do Braniewa to jakaś męczarnia. Niedość, że pociągów nie ma to jeszcze autobusów została garstka..... Dla kogoś jadącego np. z Gdańska jak większość młodych z braniewa, którzy tam studiują to już wgl masakra.... miasto prawie, że odcięte od innych miast :/
Była studentka
Była studentka 23.07.2020, 15:25
Studenci to samochodami jeżdżą. Szybciej, taniej, o dowolnej godzinie. Można więcej bagaży zabrać i podjechać pod sam dom.
nbr
nbr 23.07.2020, 19:43
Ale nie każdy ma auto. Ja np nie mam. To pociągów ma nie być, bo samochodami jeżdżą? Bez przesady.

Pozostałe