Braniewscy strażacy na egzaminie sprawdzającym kwalifikacje medyczne

  • 20.07.2020, 15:50 (aktualizacja 23.07.2020, 15:10)
  • bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Braniewscy strażacy na egzaminie sprawdzającym kwalifikacje medyczne © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO. W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbył się egzamin sprawdzający kwalifikacje medyczne strażaków PSP. Uczestniczyło w nim 15 braniewskich strażaków.

Uczestnicy egzaminu uzyskali tytuł „ratownika” – zgodnie z Ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym, który jest ważny przez 3 lata. Tym samym strażacy uzyskali najwyższy możliwy stopień przeszkolenia w zakresie ratownictwa, który dostępny jest dla osób nieposiadających wykształcenia medycznego.
Egzamin został poprzedzony wielodniowym szkoleniem realizowanym przez strażaków w ramach samokształcenia zawodowego.

Egzamin składał się z bloków tematycznych, których zaliczenie wymagane było do uzyskania kwalifikacji medycznych. Test złożony z 30 losowo wybranych pytań odbył się w świetlicy jednostki OSP Braniewo a następnie strażacy realizowali zadania praktyczne z wykorzystaniem fantomów, według przygotowanych scenek sytuacyjnych.
Podczas wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem manekinów ćwiczono również działania w zakresie zagrożenia COVID-19.

Kolejnym etapem egzaminu były ćwiczenia praktyczne, które przeprowadzone zostały na placu wewnętrznym KP PSP. Dodatkowo strażacy mogli zapoznać się z nowymi zasadami i technikami dotyczącymi metod udzielania pierwszej pomocy.

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwał koordynator wojewódzki ratownictwa medycznego KW PSP w Olsztynie mł. asp. Krzysztof Maczulski oraz sekc. Mateusz Ostrowski z KP PSP w Braniewie.

 

bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe