Braniewscy strażacy przygotowani na gaszenie pożaru lasu

  • 24.06.2020, 15:53
  • bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Braniewscy strażacy przygotowani na gaszenie pożaru lasu © KP PSP w Braniewie
„LAS 2020” – strażacy z powiatu braniewskiego ćwiczyli gaszenie pożarów lasów. W zmaganiach uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy-ochotnicy z wybranych jednostek OSP powiatu braniewskiego. Łącznie zaangażowano 22 jednostki sprzętowe i blisko 70 strażaków.

Akcja została podzielona na kilka odcinków bojowych. Przy pobliskim jeziorze stworzony został punkt czerpania wody. Strażacy przy wykorzystaniu agregatów pompowych wysokiej wydajności podawali wodę w kierunku poszczególnych odcinków bojowych, gdzie rozstawione zostały przenośne zbiorniki na wodę. Woda ze zbiorników była kolejno przetłaczana z wykorzystaniem autopomp pojazdów pożarniczych bezpośrednio do stanowisk gaśniczych, które znajdowały się na czole pożaru.

Głównym celem ćwiczeń realizowanych w lasach było doskonalenie taktyki działań gaśniczych przez jednostki ochrony ppoż. oraz współdziałanie na miejscu pożaru. Oprócz gaszenia pożaru strażacy ćwiczyli techniki poboru i dostarczania wody na duże odległości, magazynowania wody w zbiornikach przenośnych, budowania magistrali wodnych z wykorzystaniem pojazdu specjalnego SW oraz obsługi autopomp i pomp dużej wydajności. Na każdym z odcinków bojowych samodzielne działania gaśnicze realizowały plutony ratownicze wchodzące w skład poszczególnych gmin powiatu braniewskiego.

Na miejsce ćwiczeń wybrano obszar należący do Nadleśnictwa Zaporowo – Leśnictwo Dąbrowa, który położony jest w pobliżu jeziora Pierzchalskiego. W ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele Nadleśnictwa Zaporowo, którzy wspierali strażaków podczas gaszenia pozorowanego pożaru lasu.

 

bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
strazak
strazak 24.06.2020, 17:43
dlatego często jeździmy po nią kilka, kilkanaście kilometrow
Taki se
Taki se 24.06.2020, 16:32
Nie przy kazdym lesie jeat woda

Pozostałe