Przyjechał z naczepą, wyjechał bez

  • 04.06.2020, 15:07 (aktualizacja 04.06.2020, 15:13)
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Przyjechał z naczepą, wyjechał bez © WMOSG
GRZECHOTKI. Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali naczepę marki Schmitz o szacunkowej wartości 35 tys. złotych.

Wczoraj (3 czerwca) do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się samochodem ciężarowym wraz z naczepą 50-letni kierowca, mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego.

W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia pojazdu, funkcjonariusz Straży Granicznej nabrał podejrzeń, co do oznaczeń identyfikacyjnych naczepy. Widoczne były ślady ingerencji w pole numerowe VIN. Ponadto z dokumentów wynikało, że pochodzi ona z 1998 roku. Natomiast weryfikacja podzespołów potwierdziła, że była wyprodukowana w 2007 roku. Funkcjonariusz SG odnalazł również na naczepie daty produkcji, świadczące o tym, że jest ona z 2007 roku, a nie jak wskazuje dowód rejestracyjny z 1998 roku.

Kierowca złożył wyjaśnienia, przyznał funkcjonariuszom, że pracuje w kaliningradzkiej firmie transportowej i nie ma pojęcia dlaczego są rozbieżności pomiędzy stanem faktycznym, a dokumentami.
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali naczepę i prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie. Natomiast rosyjski kierowca opuścił przejście i pojechał do swojego kraju, bez pełnego składu.

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Atlas52e
Atlas52e 07.06.2020, 10:24
No w końcu .... a nie łabędzie i inne pierdoły.

Pozostałe