Majowe szkolenie przeciwlotników w brygadzie

  • 03.06.2020, 19:45 (aktualizacja 03.06.2020, 19:46)
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Majowe szkolenie przeciwlotników w brygadzie © 9BBKPanc.
BRANIEWO. Rok 2020 to dla żołnierzy dywizjonu przeciwlotniczego w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej czas intensywnego szkolenia. Po rozkazie o rozwinięciu, pododdział pozyskał i szkoli nowych przeciwlotników.

Dywizjon przeciwlotniczy 9BBKPanc. przez ostatnich kilka lat był pododdziałem skadrowanym. Decyzja o jego rozwinięciu była wyczekiwana i ucieszyła braniewskich przeciwlotników.

— To nowe możliwości rozwoju, ale i zobowiązanie by sprostać kolejnym wyzwaniom — mówi ppłk Leszek Woźny, dowódca dywizjonu.

2020 rok to intensywne szkolenie żołnierzy dywizjonu. Pierwsze tygodnie przebiegły pod znakiem indywidualnego przygotowania żołnierzy i kadry dowódczej. W maju rozpoczęło się zgrywanie zespołowe na poziomie drużyn / obsług / działonów. Żołnierze trenowali na przykoszarowych placach ćwiczeń taktycznych. Za sobą mają także cykl szkoleń bojowych i ogniowych. Zakres zagadnień obejmował m.in. pracę bojową na sprzęcie, taktykę, łączność, OPBMR (obrona przed bronią masowego rażenia), zagadnienia medyczne oraz inżynieryjno-saperskie.

— Epidemia nie zwolniła nas z obowiązku ciągłego doskonalenia swoich umiejętności — mówi ppłk Leszek Woźny. — Każdy z pododdziałów 9 brygady, także i mój, szkoli się zgodnie z planem zasadniczych przedsięwzięć, dostosowując się oczywiście w miarę możliwości do obowiązujących wytycznych pandemicznych.

 

 

 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Zdjęcia (18)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
robercik
robercik 05.06.2020, 22:08
Takie działko co najwyżej może śmigłowiec zestrzelić ,albo samolot z drugiej wojny. Poza tym w jakim kraju wojskowych bram pilnuje jakaś firma ochroniarska .
Ktoś
Ktoś 04.06.2020, 09:13
Szkolenie to szkolenie jak to w wojsku z tym się nie dyskutuje tylko wykonuje ale atmosfera w dywizjonie przeciwlotniczym jest w bardzo słabej kondycji. Wielu chętnych żołnierzy brygady chciało wstąpić w szeregi przeciwlotników ale nie stety nie przy obecnym dowódcy dywizjonu, szkoda bo to był kiedyś na prawdę dobry pododdział, w którym wielu chciało

Pozostałe