ZBIÓRKA na remont kapliczki w Pakoszach

  • 01.06.2020, 15:21 (aktualizacja 08.06.2020, 23:05)
  • Wojciech Andrearczyk
ZBIÓRKA na remont kapliczki w Pakoszach © Archiwum organizatorów zbiórki Kapliczka w Pakoszach wymaga remontu, każdy może wesprzeć zbiórkę na ten cel
PAKOSZE. Mieszkańcy podpieniężnieńskich Pakosz, jak i gminy Pieniężno chcą wyremontować domkową kapliczkę w Pakoszach. Dlatego proszą o wsparcie ich zbiórki.

— Prosimy o pomoc w ratowaniu kapliczki domkowej usytuowanej w Pakoszach, budynku wybudowanego najprawdopodobniej jeszcze w XIX wieku — mówi Krzysztof Kisiel, organizator zbiórki. — Jak większość warmińskich kapliczek jest ona bardzo wartościowa pod względem historycznym i kulturowym. Miejscowi znają ją jako kapliczkę koło gospodarstwa państwa Golec. Wielu z nas ma sentyment do tego miejsca ponieważ przed 1991 rokiem kapliczka była miejscem katechizacji uczniów Szkoły Podstawowej w Pakoszach. Stan budynku wymaga natychmiastowego remontu, jeżeli nic nie zrobimy w najbliższym czasie kapliczka zniknie z kulturowego pejzażu Warmii. Liczymy na Państwa pomoc.
 

Wesprzyj remont kapliczki
Internetowa zbiórka na remont kapliczki domkowej w Pakoszach znajduje się pod adresem: zrzutka.pl/z/pakosze

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe