Pijany kierowca, pijany rowerzysta

  • 21.05.2020, 14:38
  • podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Pijany kierowca, pijany rowerzysta
PIENIĘŻNO, PŁOSKINIA. Policjanci z Braniewa i Pieniężna zatrzymali pijanego kierowcę i pijanego rowerzystę.

W środę (20 maja) około godz. 19:00 policjanci z posterunku Policji w Pieniężnie wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Przeprowadzone badanie wykazało, że jadący Volkswagenem Passatem mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, zaledwie pół godziny później, funkcjonariusze z ogniwa ruchu drogowego na terenie gminy Płoskinia zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. Tym razem nieodpowiedzialnością wykazał się 52-letni rowerzysta, który zdecydował się jechać mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Pijani kierowcy są poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Należy bezwzględnie reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę, która pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę samochodu lub na rower.
— Pamiętajmy, że w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii, zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych — mówią policjanci.
 

Policjanci przypominają
Kierowanie w stanie po użyciu alkoholu (do 0,25 mg/l) jest wykroczeniem w ruchu drogowym, za które grozi kara aresztu, grzywny do 5 tys. złotych oraz zakaz kierowania pojazdami do lat 3.
Według kodeksu karnego za kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,25 mg/l) grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami od 3 do 15 lat oraz dolegliwe konsekwencje finansowe. Niezależnie od orzeczonej kary sąd obligatoryjne orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.
Spowodowanie wypadku przez kierującego w stanie nietrzeźwości to czyn zagrożony karą nawet do 12 lat więzienia.

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe