Budżet obywatelski. Głosowanie ruszy w czerwcu

  • 27.04.2020, 18:42
  • Wojciech Andrearczyk
Budżet obywatelski. Głosowanie ruszy w czerwcu
BRANIEWO. Od 1 do 10 czerwca będzie można głosować nad propozycjami złożonymi do budżetu obywatelskiego. Zwycięzcę poznamy do 16 czerwca.

Głosowanie nad propozycjami miało odbyć się w marcu. Zostało jednak przesunięte na czerwiec, ze względu na rozwój epidemii koronawirusa. W nowym zarządzeniu wydanym przez burmistrza miasta pojawił się także punkt o treści: „W związku ze stanem sanitarno-epidemiologicznym wynikającym z rozprzestrzeniania się SARS-CoV-1 i realnym zagrożeniem dalszych zachorowań zastrzegam możliwość rezygnacji z realizacji Budżetu Obywatelskiego Miasta Braniewa w 2020 roku”.

Przypomnijmy – w tegorocznym Budżecie Obywatelskim złożono siedem wniosków.
Zatwierdzonych zostało sześć:
1. Ekologiczny plac zabaw „Mrówka”,
2. Braniewska łąka kwietna,
3. Wspólnie gramy o trybuny,
4. Budowa pomnika Orła Białego,
5. Bezpieczeństwo przede wszystkim – mały czy duży o bezpieczeństwo dba, bo braniewianin tak już ma!,
6. Renowacja obiektu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie.

Z listą wniosków i ich opisem można się zapoznać »TUTAJ« – w dziale ZAŁĄCZNIKI

Odrzucono jeden projekt: „Bezpieczne przejście dla pieszych z aktywnym systemem ostrzegania przy ul. Gdańskiej w Braniewie”.

Głosowanie nad propozycjami zadań odbywać się będzie w w Urzędzie Miasta w Braniewie (ul. Kościuszki 111). Szczegóły głosowania podamy w późniejszym terminie.

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ziom
ziom 28.04.2020, 16:20
rozumiem ze bezpieczeństwo pieszych jest mało ważne ,wiec chociaż pomalować słupki znaku przejścia dla pieszych wszystkich podejrzanych miejsc .Chętnie dołożę do ewentualnej zbiórki.
Pawel .
Pawel . 28.04.2020, 15:15
Zdecydowanie nr.3
Mieszkaniec Braniewa
Mieszkaniec Braniewa 28.04.2020, 14:21
Jedyna słuszna inicjatywa to propozycja numer 3. Każdy projekty aktywności fizycznej sprzyja rozwojowi mieszkańców oraz zachęca do aktywnego spędzenia czasu. Mając takie trybuny możemy mieć gwarancje fajnych imprez sportowych ?
Somsiad
Somsiad 28.04.2020, 14:20
3!
Mieszkaniec28
Mieszkaniec28 27.04.2020, 21:20
Przepraszam bardzo na jakiej podstawie zostało przesunięte głosowanie w tym terninie i dlaczego brak precyzyjniej informacji w jski sposób będzie nożna głosować ? Rozumiem,że portal uzyskała informacje od Urzędu Miasta?

Pozostałe