Płatności mogą poczekać. Nie będzie odsetek

  • 23.03.2020, 20:07 (aktualizacja 24.04.2020, 22:41)
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
Płatności mogą poczekać. Nie będzie odsetek
BRANIEWO. Do 30 czerwca braniewianie mogą wstrzymać się z uregulowaniem niektórych należności wobec Urzędu Miasta w Braniewie. Decyzja ta związana jest z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19.

Do 30 czerwca 2020 r. wydłużony został termin płatności następujących należności:
- podatku od nieruchomości,
- opłaty rocznej za 2020 r. z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości,
- opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów.

Odroczenie zapłaty nie skutkuje naliczaniem odsetek.

Przedsiębiorcy oraz najemcy, których działalność została wstrzymana lub znacznie ograniczona, mają możliwość składania wniosków o odroczenie lub rozłożenie na raty płatności podatków lokalnych lub czynszów najmu lokali będących własnością Gminy Miasta Braniewa.

— Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy ze względu na rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, jest wyjątkowa, wręcz bezprecedensowa — mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa. — Wymaga ona także specjalnych rozwiązań.

Zgodnie z przepisami ordynacji podatkowej, na wniosek podatnika w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym oraz jeżeli wyjątkowa sytuacja, w szczególności w branży usługowej, spowodowała spadek zamówień i problem będzie się pogłębiał, organ podatkowy może odroczyć lub rozłożyć na raty zapłatę podatku bądź zaległości podatkowej.
Do wniosku powinny zostać załączone dokumenty o stanie majątkowym, dochodach oraz potwierdzające poniesione straty.
Kolejne formy wsparcia będą przedmiotem analizy, po ustaleniu powodów wstrzymania (ograniczenia) działalności – na podstawie indywidualnych sytuacji (wniosków).

Inf. prasowa UM w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe