Niemal tysiąc akcji. Oprócz tego ćwiczenia i szkolenia

  • 11.02.2020, 16:30 (aktualizacja 25.02.2020, 18:34)
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Niemal tysiąc akcji. Oprócz tego ćwiczenia i szkolenia © KP PSP w Braniewie
POWIAT BRANIEWSKI. W ciągu minionego 2019 roku w powiecie braniewskim odnotowano 956 zdarzeń, w których uczestniczyli braniewscy strażacy.

W akcjach ratowniczych uczestniczą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, wspierani przez strażaków ochotników oraz strażaków Wojskowej Straży Pożarnej.

Oprócz działalności typowo ratowniczej strażacy realizują ćwiczenia, szkolenia, pokazy oraz włączają się w imprezy organizowane w mieście i powiecie. To ważny element związany z promowaniem pożarnictwa, doskonaleniem technik, rzemiosła ratowniczego oraz szeroko rozumianej profilaktyki.

W ubiegłym roku strażacy kupili dwa nowe pojazdy pożarnicze. Trafiły one do jednostek OSP w Braniewie oraz OSP w Lipowinie.

 

Podsumowanie i podziękowania
5 lutego odbyła się narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie w roku 2019.
W naradzie – obok st. bryg. Roberta Flicińskiego, zastępcy warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – uczestniczyli samorządowcy z powiatu braniewskiego oraz przedstawiciele ruchu pożarnictwa ochotniczego.
Komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko zaprezentował zadania, jakie braniewscy strażacy realizowali w 2019 r. Komendant podziękował także samorządowcom za wsparcie udzielane braniewskiej komendzie oraz inwestowanie w rozwój ruchu pożarnictwa ochotniczego.

 


 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe