Proch, amunicja i broń. Recydywa sześćdziesięciolatka

  • 29.04.2016, 12:19
  • st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Proch, amunicja i broń. Recydywa sześćdziesięciolatka KPP w Braniewie
Na jednej z posesji w powiecie braniewskim policjanci wykopali należące do 60-letniego mężczyzny pojemniki z czarnym prochem. W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczono również amunicję i elementy broni. Mężczyzna był już wcześniej karany za to samo przestępstwo.

W minioną środę (27 kwietnia) kryminalni uzyskali informację, że na terenie jednej z posesji znajdują się pojemniki, najprawdopodobniej z prochem. Na miejsce zdarzenia wysłano policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą z technikiem kryminalistyki. W działania zaangażowano również funkcjonariusza Straży Granicznej z psem służbowym wyspecjalizowanym do wyszukiwania materiałów wybuchowych oraz policjantów z posterunku Policji w Pieniężnie.

Kryminalni ustalili czyją własnością jest znalezisko, a chwilę później zatrzymali 60-latka. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście pojemników, w których znajdowała się blisko 2 kg sypkiej substancji. W oparciu o posiadane informacje policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu posesji. Mundurowi dokładnie sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, należące do podejrzanego odnajdując tam 36 sztuk amunicji oraz elementy broni.

Wczoraj policyjni eksperci przeprowadzili eksperyment procesowy, na podstawie którego potwierdzono, że wykopana substancja to czarny proch, którego posiadanie jest zabronione.

60-latek wcześniej był już karany za to samo przestępstwo. Teraz po raz kolejny stanie przed sądem. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

 

st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe