Stwórz idealną przestrzeń do gotowania. Zainwestuj w meble kuchenne na wymiar!

  • 24.01.2020, 15:23
  • Artykuł partnera
Stwórz idealną przestrzeń do gotowania. Zainwestuj w meble kuchenne na wymiar!
Urządzanie nowego domu czy mieszkania niemal dla wszystkich jest przyjemnym doświadczeniem. Problem zaczyna się wtedy, gdy trzeba tak zaprojektować małą lub wąską kuchnię, żeby była zarówno ładna, jak i funkcjonalna.

Z pomocą przychodzą projektanci wnętrz oraz meble kuchenne na wymiar. Dzięki nim z powodzeniem zaaranżujesz to najważniejsze pomieszczenie w domu. Cała praca rozpoczyna się jednak od zebrania pomysłów w jeden projekt idealnej kuchni. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Doskonale dopasowane meble do kuchni to must have w każdym domu

Projektowanie kuchni doskonałej można podzielić na kilka etapów. Pierwszym z nich jest stworzenie (na papierze lub w programie komputerowym) planu rozmieszczenia poszczególnych mebli i urządzeń. Zaznacza się na nim okna, drzwi, przyłącza elektryczne i instalacje hydrauliczne. Zlecając zaprojektowanie i wykonanie mebli specjalistom, warto pamiętać o „trójkącie roboczym”. W myśl tej zasady lodówka, zlewozmywak i blat do gotowania powinny leżeć niedaleko siebie, tak, aby maksymalnie ułatwić korzystanie z kuchni. Teraz pora na rozmieszczenie szafek kuchennych – na tym etapie również nieoceniona okaże się pomoc ekspertów. Internet jest pełen ofert firm projektujących meble kuchenne na wymiar, dlatego z pewnością znajdziesz wśród nich tę idealną. Kompleksową usługę oferuje na przykład firma Zbyszyński Meble. Kiedy opracują oni wygląd Twojej kuchni, będziesz mógł wybrać elementy charakterystyczne, jakie ją wyróżnią. Należą do nich chociażby niespotykany materiał, kolor czy faktura powierzchni. Dodadzą one Twojemu mieszkaniu wyjątkowości i elegancji.

Zaprojektuj sobie meble kuchenne, które spełnią wszystkie Twoje wymagania

Możesz odetchnąć: pierwszy etap za Tobą. Jego zwieńczeniem będzie otrzymanie od projektantów kolorowej wizualizacji Twojej wymarzonej kuchni, która już za pewien czas stanie się rzeczywistym wystrojem wnętrza. Następnym krokiem wykonywanym przez specjalistów jest zmierzenie mebli kuchennych i dobranie takich wymiarów, by wszystkie elementy bez problemu zmieściły się w pomieszczeniu, a także idealnie współgrały z przyłączami instalacji hydraulicznych i elektrycznych. Bardzo ważnym aspektem jest wysokość blatów. To przy nich będziesz spędzać większość czasu, gotując, piekąc i przygotowując posiłki dla rodziny i gości. Dlatego powinny być osadzone na właściwej, uśrednionej wysokości, uwzględniającej potrzeby każdego dorosłego mieszkańca domu. Takie przygotowanie blatu sprawi, że gotowanie będzie nie tylko przyjemne, ale też wygodne i bezpieczne. Nietrudno się zatem domyślić, że doświadczenie takich firm, jak Zbyszyński Meble, jest wyjątkowo cenne przy projektowaniu mebli kuchennych. Oni pomogą Ci w stworzeniu kuchni, która okaże się nie tylko estetycznie ładna, ale przede wszystkim praktyczna.

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe