Rezerwiści szkolą się w dywizjonie artylerii samobieżnej

  • 28.11.2019, 19:50 (aktualizacja 08.12.2019, 22:41)
  • Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.
Rezerwiści szkolą się w dywizjonie artylerii samobieżnej © arch. 9BBKPanc.
BRANIEWO. W 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej trwa szkolenie żołnierzy rezerwy. Tajniki wojskowego rzemiosła zgłębiają na strzelnicy i na placach ćwiczeń. W programie są zajęcia z regulaminu, musztry, pierwszej pomocy. Szkolą się także na haubicach samobieżnych.

Do Braniewa przyjechali z różnych miejscowości. Niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wojskiem, inni już ją prawie kończą.

Wśród nich są rezerwiści z Olsztyna: Andrzej i Kazimierz, którzy do wojska trafili po ponad 35 latach. Wcześniej służyli w różnych garnizonach i dobrze znają dawne wojsko, teraz będą obserwować zmiany.
St. szer. rez. Amanda pochodzi z Pogrodzia. Jest po służbie przygotowawczej, skończyła studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne i zamierza na stałe związać się z wojskiem. Niewykluczone, że będzie to właśnie 9 brygada.
Do zawodowej służby wojskowej zamierza też wrócić po 11-letniej przerwie rezerwista Rafał.
Z kolei Grzegorz z Iławy do 9 brygady powrócił po 18 latach. To tutaj odbywał zasadniczą służbę wojskową, a teraz zamierza zobaczyć co się w tym czasie zmieniło.

 

Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe