Nie odwracajmy wzroku od bezdomnych

  • 21.11.2019, 19:28 (aktualizacja 21.11.2019, 19:31)
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
Nie odwracajmy wzroku od bezdomnych © pixabay.com
BRANIEWO. Władze miasta i przedstawiciele opieki społecznej zwracają się do mieszkańców Braniewa z apelem o zwrócenie uwagi na osoby potrzebujące wsparcia oraz przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, samotnych, starszych, niepełnosprawnych i innych, które wymagają opieki w okresie zimowym.

Chodzi w szczególności o:
• zgłaszanie wszelkich przejawów występowania określonych zagrożeń życia i zdrowia,
• zgłaszanie przypadków osób bezdomnych, które w okresie zimowym są pozbawione egzystencji w warunkach mieszkaniowych (osoby zajmujące nieogrzewane pomieszczenia gospodarcze, strychy, piwnice, garaże, altanki, sutereny, opuszczone obiekty magazynowe i inne pomieszczenia niemieszkalne),
• informowanie nas o osobach starszych, samotnych, niepełnosprawnych, które wymagają wsparcia środowiskowego,
• osobiste udzielanie pomocy osobom samotnym, starszym, niepełnosprawnym oraz bezdomnym w miarę posiadanych możliwości własnych.

Informacje należy kierować do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Braniewie, ul. Rzemieślnicza 1, osobiście w godzinach pracy MOPS (poniedziałek-piątek: w godz. 7.30-15.30), telefonicznie pod nr tel.: 55 620 81 00, 55 620 81 16 do 119 oraz na telefon całodobowy komórkowy: 510 938 873 lub telefon alarmowy 112.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego działa bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych – 800 165 320.
Pod tym numerem zainteresowane osoby mogą uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowni i ogrzewalni na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Inf. prasowa UM w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe