Żołnierze z Braniewa pamiętali o poległych bohaterach

  • 01.11.2019, 11:56 (aktualizacja 01.11.2019, 12:04)
  • Wojciech Andrearczyk
Żołnierze z Braniewa pamiętali o poległych bohaterach © Anna Szczepańska / 43blp
Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie posprzątali groby poległych żołnierzy Armii Krajowej, spoczywających na elbląskich cmentarzach.

Braniewscy terytorialsi odwiedzili ponad 40 grobów, na dwóch cmetarzach – Agrykoli i Dębicy. Spoczywają tu żołnierze Armii Krajowej, Powstańcy Warszawscy, harcerz Szarych Szeregów. Wśród najbardziej znanych jest Roman Sulima-Gillow (który ratując swoich kolegów został raniony odłamkami granatu), generał brygady Bolesław Nieczuja-Ostrowski czy 15-letni Włodzimierz Skolimowski, ps. „Saturn”, Powstaniec Warszawski w Szarych Szeregach.

Na każdym grobie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej postawili znicz, oddali także honor tym, którzy polegli za niepodległość Polski.

To nie pierwsza taka wizyta terytorialsów na cmentarzach w Elblągu. Żołnierze pojawiają się tutaj kilka razy w roku. Wiąże się to również z tym, że WOT dziedziczą tradycje AK. Dlatego terytorialsi z Braniewa pamiętają również o żyjących bohaterach. Zapraszają ich na swoje uroczystości, odwiedzają w domach, przynoszą świąteczne paczki.

 

 

 

 

Wojciech Andrearczyk

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hanysiak
hanysiak 02.11.2019, 07:44
Dobra robota,Pięknie.
Lolo
Lolo 01.11.2019, 16:55
Po co jechać aż do Elbląga we Fromborku i Braniewie też są takie gorby
Terytorials
Terytorials 01.11.2019, 20:39
https://ro.com.pl/terytorialsi…

Pozostałe